1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Aziz Duveyk'in Evine Saldıranları Takip Etmek Filistin Yönetimi'nin Görevidir"
"Aziz Duveyk'in Evine Saldıranları Takip Etmek Filistin Yönetimi'nin Görevidir"

"Aziz Duveyk'in Evine Saldıranları Takip Etmek Filistin Yönetimi'nin Görevidir"

Filistin Yasama Meclisi, Dr. Aziz Duveyk'in evine yönelik çirkin saldırıyı kınayarak bu saldırıyı düzenleyenleri takip etmenin Ramallah'ta bulunan ve Mahmud Abbas'ın başkanlığını yaptığı Filistin Yönetimi'nin sorumluluğu olduğunu dile getirdi.

29 Haziran 2020 Pazartesi 13:12A+A-

Filistin Yasama Meclisi, Meclis Başkanı Dr. Aziz Duveyk'in evine yönelik çirkin saldırıyı kınayarak bu saldırıyı düzenleyenleri takip etmenin Ramallah'ta bulunan ve Mahmud Abbas'ın başkanlığını yaptığı Filistin Yönetimi'nin sorumluluğu olduğunu dile getirdi. Meclis üyeleri yönetimin saldırıyı düzenleyen suçluları ve özellikle de fotoğrafları ve isimleri belirlenen dolayısıyla yönetim tarafından bilinen kişilerin yakalanıp adalete sevk edilmesini istediler. 

Gazze'de Meclis Başkanı'nın işlerini yürüten Dr. Mahmud Ez-Zehhar bugün (28 Haziran Pazar) Gazze'de düzenlediği basın toplantısında suçluların yakalanıp mahkemeye sevk edilmesi işinin sarkıtılmasının Batı Şeria bölgesinde anarşi ve kargaşa peşinde olanların ellerinin serbest bırakılması anlamına geleceğine dikkat çekti. Böyle bir şeyin ise Filistinlilerin arasında fitne ve kargaşa çıkarmak isteyen siyonist işgal yönetiminin işine yarayacağını ve onun planlarının önünü açacağını dile getirdi. Zehhar, özellikle Filistin halkının siyonist saldırganlık karşısında toprağını ve kutsal mekanlarını savunma mücadelesi verdiği böyle bir dönemde bu tür bir ihmalkârlığın sonuçlarının çok daha tehlikeli olacağını belirtti. 

Zehhar açıklamasında siyonist işgal rejiminin ilhak planı karşısında Filistinlilerin haksızlıklara karşı durabilmek için saflarını birleştirmelerinin zorunlu olduğunu, Filistin'in seçimle belirlenmiş yasama meclisini hedef alan saldırının ise birliğine darbe vurmaktan başka bir amacının olmadığını vurguladı. 

FİM

HABERE YORUM KAT