1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Aynı Hassasiyeti Suriye'de de Görmek Lazım"
"Aynı Hassasiyeti Suriye'de de Görmek Lazım"

"Aynı Hassasiyeti Suriye'de de Görmek Lazım"

Bakan Yıldız, Paris'teki saldırıların ardından, "Suriye'de binlerce masum çocuk öldürüldü, binlerce kadın öldürüldü, katledildi. Binlerce kişi şehit edildi ama aynı hassasiyeti orada da görmek lazım" dedi.

11 Ocak 2015 Pazar 22:20A+A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Paris'teki saldırıların ardından yaşanan tartışmalara ilişkin,"Suriye'de binlerce masum çocuk öldürüldü, binlerce kadın öldürüldü, katledildi. Binlerce kişi şehit edildi ama aynı hassasiyeti orada da görmek lazım. Böyle bir hassasiyetin oluşması için illaki hiç bir şekilde hangi gerekçeyle olursa olsun, meşru gösterilemeyecek olan Paris'teki katliamın olması mı gerekiyor?" dedi.

Yıldız, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş'ta düzenlenen "AK Parti 4. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı"nın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada Yıldız, şunları kaydetti:

"Saldırıyla alakalı bazı yorumların yapıldığını görüyoruz. Uç noktadaki aşırı radikal İslamcıları normal İslami görüşü olanların sınırlaması lazımdır diye bizim başından beri söylediğimiz bu konuda farklı bir şey söz konusu değildir. Son derece açık, insani ve İslami olarak her türlü terörün karşısında olduğumuzu bir kısım soykırımlarının bile dünyada meşru hale geldiği bir ortamda başından beri bizim yetişme tarzımızın, kültürümüzün ve aldığımız eğitimin gereği bunun haricinde bir şey söylememiz tabi ki mümkün değildir. O yüzden herkesin bu manada kendisine çeki düzen vermesi lazım."

Suriye'de yaşanan bebek ve kadın katliamlarından örnekler veren Yıldız, "Suriye'de binlerce masum çocuk, binlerce kadın öldürüldü, katledildi. Binlerce kişi şehit edildi ama aynı hassasiyeti orada da görmek lazım. Böyle bir hassasiyetin oluşması için illaki hiç bir şekilde hangi gerekçeyle olursa olsun meşru gösterilemeyecek olan Paris'teki katliamın olması mı gerekiyor? Böyle bir şey olmaz" diye konuştu.

Yıldız, kasıtlı her türlü açıklamanın dünya barışına darbe vuracağına da dikkati çekti.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum