1. HABERLER

  2. HABER

  3. Avrupa’nın Faşistleri Penguenle Sahnedeydi!
Avrupa’nın Faşistleri Penguenle Sahnedeydi!

Avrupa’nın Faşistleri Penguenle Sahnedeydi!

Hollandalı Irkçı Milletvekili, İslam dini ve Türkiye'ye hakaret etti. Egemen Bağış'ın cevabı sert oldu.

29 Kasım 2011 Salı 20:37A+A-

Türkiye’de Penguen dergisi tarafından yayınlanan İslam karşıtı iğrenç çizime Avrupalı faşistler sahip çıktı. Ve Türkiye’nin sosyal demokratları(!) ile Avrupa’nın faşistlerin benzerliğini bir kez daha ortaya çıkardı.

Brüksel'de yapılan Türkiye Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyon Toplantısı Hollandalı faşist milletvekilinin provokasyonuna sahne oldu. Hollandalı parlamenter İslam dini ve Türkiye'ye ağır ithamlarda bulundu.

Vize muafiyeti ve pozitif gündem konularının konuşulduğu toplantıda söz alan Hollandalı ırkçı milletvekili Madlener, "Türkiye, Avrupa Birliği'ne ait değildir, çünkü geri kalmış İslami ideolojisi vardır" çıkışında bulundu.

"İslam ile demokrasi bir araya gelemez" diyen Madlener, Türkiye'ye de ağır eleştiriler yöneltti.

Geçen senelerde de karma parlamento komisyon toplantılarında provokasyonlarda bulunan Avrupalı parlamenter, Avrupa Birliği Bakanı ve başmüzakereci Egemen Bağış'a "karikatür hediye edeceğim" diyerek kürsüye yürümeye çalıştı.

Komisyon Eşbaşkanı karikatürü kabul etmezken, Egemen Bağış "hediyeye ihtiyacımız yok" diyerek ağır cevap verdi.

Provokasyon hareketine Komisyon Eşbaşkanı Flautre de tepki verdi.

"Medya girişimlerinizi daha önce de gördük. Bizi kişisel propagandanız için kullanıyorsunuz, bu bir skandal" diye konuştu.

Egemen Bağış da, "ırkçılıktan muzdarip olanları Anadolu'ya davet ediyorum, onları tedavi etmeye hazırız" diye cevap verdi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum