1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Avcı, Ergenekon’un Merkez Komitesinden!”
“Avcı, Ergenekon’un Merkez Komitesinden!”

“Avcı, Ergenekon’un Merkez Komitesinden!”

Susurluk davası hükümlüsü eski özel timci polis memuru Ayhan Çarkın, Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

05 Kasım 2010 Cuma 15:44A+A-

Susurluk davası hükümlüsü eski özel timci polis memuru Ayhan Çarkın, Ergenekon davası ve Devrimci Karargah soruşturması kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Zaman gazetesinden Yasin Kılıç'ın haberine göre birçok önemli operasyonda yer alan Çarkın, Susurluk'un arkasında Ergenekon'un Merkez Komitesi olduğunu savunarak, "Hanefi Avcı, Ergenekon'un merkez komitesinde yer alan bir isimdir. Susurluk sürecinde de dinlemelerin hepsi onun kontrolündeydi. Devrimci Karargah Ergenekon'a bağlı eski bir yapıdır. Polis öldürme eylemlerinde yer almıştır." şeklinde konuştu.

TRT Haber kanalında yayınlanan Büyük Takip isimli haber programına röportaj veren Çarkın, özellikle Ergenekon ve Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Çarkın, "Ergenekon adı verilen ihanet zihniyetinin her yerde kolu var. Bu örgüt nefret ekonomisini çok iyi kullanır. Öldürülebilirim sözlerim iyi dinlensin." şeklinde konuştu. Avcının kitabından da bahseden Çarkın, orada yer alan bir çok olayda yer aldığını anlatarak, Avcı'ya hitaben, "Sen benim müdürümdün başkanımdın, devletimdin. Bu kan bu ülkede aktıysa sizin elinizden aktı. Sizden habersiz kim bu kanı akıtabilir ki." diye konuştu. Çarkın bunların adına da görev denildiğini kaydetti. Avcı, ihanetin merkez komitesindedir.

Çatlı ve Gonca Us kazadan sonra öldürüldü

Susurluk'un bir tasfiye operasyonu olduğunu belirterek, Abdullah Çatlı'nın da kazadan sonra kafasına vurularak öldürüldüğünü savundu. Cesetlerle ilgili kriminal bilgiye sahip olduğunu söyleyen Çarkın, "Rapora göre mercedesin arkasında bir çizik bile yoktu. Ancak Çatlı ile Gonca Us'un boynu kırılmıştı. Burada bir cinayet işlendi. Çatlı, ihanet edenlerin terörden rant sağladıklarını uyuşturucu işine girdiklerini tespit etmişti. Bunun bertaraf edilmesi gerektiğini savununca da siyasi kapılar yüzüne kapandı." şeklinde konuştu. Çarkın ayrıca PKK ile ilgili bir çok kurmaca olduğunu ve terör olaylarının arkasında ihanetin varlığını gördüklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT