1. HABERLER

  2. HABER

  3. Atzmon: Denizden Nehre Kadar Filistin'dir!
Atzmon: Denizden Nehre Kadar Filistindir!

Atzmon: Denizden Nehre Kadar Filistin'dir!

Yahudi müzisyen ve yazar Gilad Atzmon, Nakba Günü yaşananları değerlendirdi ve “İsrail’in günleri artık sayılı” dedi.

17 Mayıs 2011 Salı 10:58A+A-

Timetürk'ten Oğuz Eser tarafından tercüme edilen makalesinde Gilad Atzmon şunları söylüyor:

Bugün, İsrail'in Suriye ve Lübnan sınırlarında ölümcül çatışmalar olduğunu öğrendik. Aynı zamanda benzerlerinin Batı Şeria ve Gazze'de yaşandığını okuduk. Yahudi Devleti muhasara altındadır. 

IDF (İsrail İşgal Kuvvetleri), sınırı aşan Suriyeli, Lübnanlı ve Gazzeli "Nakba Günü" (İsrail Kuruluş Felaketi) göstericilere ateş açtı. Ynet'e (İsrail gazetesi) göre, İsrail kuzey sınırı artık "askeri bir bölge"dir. 

İsrail Askeri yetkilileri, IDF'in "sızmaları İsrail'in dışında tutmak" için "tüm yolları" kullandığını söyledi. Birilerinin İsraillilere, asıl sızanların İsrail'in olduğunu hatırlatması gerek. Filistinliler bu toprakların gerçek sahipleridir. Nehir (Ölü Deniz ya da Ürdün Nehri) ve deniz (Akdeniz) arasında kalan yerin adı Filistin'dir ve gerçek sahiplerine dönüşü sadece zaman meselesidir. 

Bugün tanık olduklarımız Yahudi Devleti'ne, İsraillilere ve tüm dünyadaki Siyonistlere açık bir mesajdır. Filistin akademik bir kavram değildir. Aslında capcanlı bir adalet mücadelesidir. Dönüş hakkı sadece ahlaki bir konsept değildi ve artık uygulanmaya başlamıştır.

Yahudi Devleti'nin günleri artık sayılıdır.

HABERE YORUM KAT