1. HABERLER

  2. HABER

  3. Atatürk’ün Yatı Savarona’ya Fuhuş Baskını
Atatürk’ün Yatı Savarona’ya Fuhuş Baskını

Atatürk’ün Yatı Savarona’ya Fuhuş Baskını

Muğla Göcek'te demirli Atatürk'ün yatı Savarona’nın günlük 50 bin dolara kiralanıp fuhuş yaptırıldığı tespit edildi.

29 Eylül 2010 Çarşamba 02:57A+A-

Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 7 ay önce yapılan bir ihbarı değerlendirdi ve teknik takip başlattı. Operasyon için dün düğmeye basan ekipler Antalya merkez, Belek, İstanbul ve Muğla Göcek'te demirli bulunan Savarona yatına eş zamanlı baskınlar yaptı.

Atatürk'ün yatı Savarona'yı günlük 50 bin dolara kiralayan çetenin, Rusya ve Ukrayna'daki mankenlik ajanslarına kayıtlı çoğu 18 yaşından küçük kızı Türkiye'ye getirip hatırı sayılır işadamlarına fuhuş için pazarladığı belirlendi. Uluslararası Göç Örgütü temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonlarda, Rusya ve Ukrayna uyruklu 4'ü kadın 10 kişi ile bazı tanınmış işadamları gözaltına alındı.

1931 yılında 4 milyon dolara inşa edilen Savarona, 1938'de Türkiye tarafından satın alındı ve Mustafa Kemal Atatürk'e tahsis edildi. Atatürk yatta kabine toplantıları yaptı, dünya liderlerini ağırladı. Atatürk'ün vefatından sonra Savarona Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne devredildi. Savarona, 1989 yılında Kahraman Sadıkoğlu tarafından 49 yıllığına satın alındı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum