1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Atatürk İle İlgili Heryere CHP Referanslı Atatürkçüler Atansın!
Atatürk İle İlgili Heryere CHP Referanslı Atatürkçüler Atansın!

Atatürk İle İlgili Heryere CHP Referanslı Atatürkçüler Atansın!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in TTK’nın başına tarihçi Prof. Ahmet Yaramış’ın atanmasına tepki gösterirken “Atatürk'ün kemiklerini sızlatacak atamalar” sözleri dikkate alınmadı. İktidar için asıl önemli cümle buydu.

05 Mayıs 2020 Salı 04:39A+A-

Ahmet Yasin Elki / HAKSÖZ HABER

Atatürk’ün partisi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Türk Tarih Kurumu’nun başına Prof. Ahmet Yaramış’ın atanmasına tepki gösterirken “Saray rejimi” ve darbe iması gündeme getirilirken “Atatürk'ün kemiklerini sızlatacak atamalar” sözleri dikkate alınmadı.

Türk Tarih Kurumu’nun başına Afyon Ensar Vakfı Yönetim Kurulu üyesi tarihçi Prof. Ahmet Yaramış'ın atanmasına tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Saray rejiminin, Saray düzeninin sonu geliyor. O son, Atatürk'ün kemiklerini sızlatacak bütün bu atamaların, bütün bu liyakatsizliklerin sonunu getirecek" demişti.

Bundan sonra iktidardan beklentimiz Atatürk Üniversitesi yönetim ve eğitim kadrosuna, Atatürk ilk-orta-liselerinin yönetim ve eğitim kadrosuna, Mustafa Kemal Paşa ilçesinin yönetim kadrosuna, Atatürk Havalimanının tüm birimlerine ve Atatürk heykellerini temizlemekle sorumlu görevlere vb bunun gibi hassas yerlere CHP’nin “Bu kişi özbe öz Atatürkçüdür” imzalı referans sahibi kişiler sadece atanmalıdır.

Bu aşamadan sonra ikinci aşamada Atatürk ile alakalı gün ve yıl temalı tüm yer, kurum, sokak ve mahallere sadece Atatürkçü olan kişiler alınmalı diğer kişiler nötr isimli yer ve kurumlara atanmalı ve taşınmalıdır. Atatürkçü olmayan kişilerin bu yerlerde yaşamaları Atatürk’ün kemiklerini sızlattığı unutulmamalıdır.

Memlekette CHP referanslı bu kadar Atatürkçü-Kemalist bulunmuyorsa. Köy Enstitüleri derhal tekrar kurulsun, çocuklar ailelerinden (gerici değerlerle tanışmadan) doğar doğmaz alınmalı ve doğuştan saf Atatürkçüler yetiştirilmelidir.

Bu çocuklar aileleriyle görüştürülmemeli, sadece batı müziği dinletilmeli ve bale eğitimi almalıdırlar. İkamet ettikleri bölgelere ezan sesi geliyorsa bu ezanlar anında Türkçeleştirilmelidir. 

HABERE YORUM KAT

6 Yorum