1. HABERLER

  2. HABER

  3. Askeri lojmanda Ergenekon araması!
Askeri lojmanda Ergenekon araması!

Askeri lojmanda Ergenekon araması!

Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde Donanma Komutanlığı Ana Üssü'ndeki lojmanlarda Deniz Yarbay F.K.'nın evinde, Ergenekon soruşturması kapsamında arama yapıldı.

03 Ağustos 2010 Salı 15:58A+A-

İstanbul'dan gelen savcılara Gölcük Adliyesi'nden bir Cumhuriyet Savcısı'nın da eşlik ettiği aralarında, sivil polislerin de bulunduğu bir ekip, Donanma Komutanlığı'nın Gölcük Deniz Ana Üssü sınırları içindeki lojmanlarda, bir dairede arama yaptı. Arama sırasında, Deniz Yarbay F.K.'nin lojmanda bulunmadığı öğrenildi.

Ergenekon soruşturması kapsamında gerçekleştirildiği belirtilen aramada hazır bulunan Cumhuriyet Savcıları'nın bazı eşyalara incelenmek üzere el koyduğu bildirildi.

ASKERİ DOKTORUN MUAYENEHANESİNDE ARAMA

Deniz Yarbay F.K.'nın lojmanının dün gece aranmasının ardından bugün de Gölcük'teki Askeri Deniz Hastanisi'nde görevli Jinekolog Doktor Binbaşı Z.M.'nin muayenehanesi arandı. İlçe merkezindeki muayenehaneye İstanbul'dan gelen Cumhuriuyet Savcısı ve polislere, askeri görevliler de eşlik etti. Yaklaşık bir saat süren aramanın ardından ekipler buradan ayrıldı. Aramanın 'internet andıcı' iddiasıyla yapıldığı belirtildi. Arama sırasında muayenehanesinde bulunan ve gözaltına alınmayan askeri doktor Z.M. herhangi bir açıklama yapmadı.  (Radikal)

HABERE YORUM KAT