1. HABERLER

  2. HABER

  3. Askeri Hedef Tahtası Yaptı!
Askeri Hedef Tahtası Yaptı!

Askeri Hedef Tahtası Yaptı!

Erlere köpek bakıcılığı yaptıran, evini taşıtan ve karısına hamallık yaptıran komutandan sonra, askeri hedef tahtası olarak kullanan komutan da çıktı.

21 Kasım 2010 Pazar 20:15A+A-

Ülkeyi korumak için askere gönderilen evlatlarına bazı TSK subaylarının reva gördükleri muamele pes dedirtecek cinsten... Yeni Akit'in ulaştığı görüntülere göre Balıkesir 9. Üs 191'inci Filo'da görevli Pilot Üsteğmen Cevdet Türkeli, görevli bir eri dart hedef tahtasına koyarak, başının üzerine yarleştirdiği meyveye atış yapıyor.
Başındaki meyvenin düşmemesi ve komutanın hedefi tutturabilmesi için heykel gibi komutanın karşısına dikilen ere yapılanlar daha önce TSK bünyesinde erlere yaptıran insanlık dışı uygulamaları hatırlattı. Askerlere görevleri dışında işlerin yaptırdığının bir bir ortaya çıkması ise, "Millet, evladını komutan eğlencesi için mi askere gönderiyor?" yorumlarına sebep oluyor. İşte daha önce görüntüleri ve belgeleri gün yüzüne çıkan skandallar.
ERLERİN ELİNE PİMİ ÇEKİLMİŞ EL BOMBASI BIRAKMIŞLARDI
Elazığ'ın Karakoçan Jandarma Komutanlığı'nda görevlendirilen 2'nci Motorlu Piyade Taburu 3'üncü Bölük'te askerliğini yapan çavuş İbrahim Yaman ile erler İbrahim Öztürk, Ali Osman Altın ve Mesut Bulut mevzideki patlamada hayatını kaybetti. Olay haber ajanslarına kaza sonucu el bombasının patlaması olarak yansıdı ve 4 asker memleketlerinde düzenlenen törenlerle toprağa verildi. Soruşturma neticesinde patlamanın kaza sonucu değil, nöbet sırasında uyuduğu ileri sürülen bir erin pimi çekilmiş el bombasını tutarak 'cezalandırılması' sırasında meydana geldiği ortaya çıktı.
Bu cezayı veren Teğmen Mehmet Tümer olay günü tutuklandı. İddiaya göre Mersinli er İbrahim Öztürk, uyurken yakalandı. Teğmen Mehmet Tümer, nöbette uyuduğu gerekçesiyle Öztürk'ün eline, pimi çekilmiş el bombasını verdi. Öztürk, mevzileri dolaşıp, asker arkadaşlarından yardım isteyip pimi aradı. Teğmene gidip pimi vermesini istedi. Ancak eli terleyince mandalını bıraktığı bomba infilak etti. Olayda İbrahim Yaman ile erler İbrahim Öztürk, Mesut Bulut ve Ali Osman Altın hayatını kaybetti.
ASKERLER KÖPEĞİN EMİR ERİ GİBİ ÇALIŞTIRILDI
Ülkeyi korumak için evladını gönderdiği askeri birlikte askerleri köpek bakıcısı yapan Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz, 'Tarçın' ismini verdiği köpeğine bakmaları için iki asker görevlendirmişti. Tümamiral Cem Gürdeniz'in Tarçın isimli köpeğine bakmakla görevlendirilen askerler ise köpeği her gün düzenli olarak dolaştırmak, bakımını yapmak, yedirmek, onu korumak ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalmışlardı.
AKRABALARININ EVİNİ DE ASKERLERE TAŞITMIŞLARDI
Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz'in, habervaktim.com isimli internet sitesinde yayınlanan video görüntülerine göre İstanbul'daki kızının evini askeri personele, hem de askeri resmi plakalı araçla taşıttırdığı ortaya çıkmıştı. Söz konusu nakliye işini yapanlar arasında Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz'in yanı sıra Deniz Asteğmen Kıdemli Çavuş Serdar Çalışır, Deniz Asteğmen Tarık Dikbasan, Deniz Sivil Memur Tamer Köksal ile Feridun Özen'in bulunduğu iddia edilmişti.
ASKERİ, EŞLERİNE MAKAM ŞOFÖRÜ YAPMIŞLARDI
Mersin İl Jandarma Komutanı Ünal Ayvazoğlu'nun, eşi Akife Ayvazoğlu'nun şoförlüğünü yapması ve ihtiyaçlarını karşılaması için bir er görevlendirdiği görüntülenmişti. Mersin'de er olarak vatani görevini yapan Erkan isimli asker, her gün komutanın eşine şoförlük yaparak talimatlarını yerine getiriyor. Ele geçirilen görüntülerde Ayvazoğlu ile er Erkan'ın, 33 SD ... plakalı bir araçla alışveriş merkezinde oldukları anlaşılıyor. Alışverişten sonra aracın bagajını açan Er Erkan, Akife Hanım'ın aldığı eşyaları marketten araca kadar taşımış, bagaja yerleştiriyordu.

Haber Vaktim

HABERE YORUM KAT

3 Yorum