1. HABERLER

  2. HABER

  3. Askeri Başsavcı Ses Kaydını Yalanlamadı
Askeri Başsavcı Ses Kaydını Yalanlamadı

Askeri Başsavcı Ses Kaydını Yalanlamadı

Dün internete düşen ses kaydında konuşanlardan birisi olan Askeri Başsavcı Albay Bülent Münger, ses kaydını yalanlamadı.

16 Mart 2011 Çarşamba 13:54A+A-
Dün dailymotion.com sitesinde yayınlanan ses kaydında Askeri Hukukçuların Balyoz darbe planını doğruladığı ortaya çıkmıştı.

O ses kaydında konuşanlardan birisi de iddialara göre 1. Ordu Komutanlığı Askeri Savcısı Albay Bülent Münger'di.

Münger, 1. Ordu Komutanlığı'nda Balyoz darbe planını soruşturan savcı.

Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu dün internete düşen bu şok ses kayıtları sonrası Albay Münger'e telefonla ulaşarak internete düşen ses kayıtlarını sordu.

Albay Münger balyoz darbe planıyla ilgili dün internete düşen ses kayıtlarını yalanlamadı.

İşte dailymotion.com'da yayınlanan o ses kayıtları:

İşte Ses Kaydının Dökümü;

1.ORDU ASKERİ SAVCILIĞI BALYOZ DEĞERLENDİRMELERİ SES KAYITLARINDA GEÇEN KONUŞMALAR

TOPLANTI KATILIMCILARI:
1.Alb.Bülent MÜNGER (1.ORDU ASKERİ BAŞSAVCISI):
ASKER HUKUKÇU 2:
ASKER HUKUKÇU 3:
ASKER HUKUKÇU 4:
ASKER HUKUKÇU 5:

ASTSUBAYLAR ASKERİ MAHKEMELERİN OLAYLARI NASIL KAPATTIĞINI ÇÖZMÜŞLER
Alb.Bülent MÜNGER (1.ORDU ASKERİ BAŞSAVCISI):
ASTSUBAYLAR BAK NE DİYORLAR BİLİYORMUSUN KONUŞMALARINDA? ARALARINDA BU İŞ KEŞKE, KEŞKE ASKERİ SAVCILIĞAİNTİKAL ETSEYDİ BAK, BU İŞ KEŞKE ASKERİ SAVCILIĞA İNTİKAL ETSEYDİ DİYORLAR. NE OLURDU DİYORLAR ASKERİ SAVCILIK, GENELLİKLE ASKERİ MAHKEMELER DİYORLAR TAMAM MI? ARAŞTIRIYORLAR, BİR TANE GÜNAH KEÇİSİ, ONUN ÜZERİNE DİYORLAR OLAY BİTİYOR DİYORLAR. ADAMLAR O KADAR GÜZEL KURMUŞLAR Kİ, TAHLİL ETMİŞLER Kİ ASKERİ MAHKEMELERİN YAPILARINI TAMAM MI? BİR TANE GÜNAH KEÇİSİ, ŞEY KOMUTANLARININ DA ŞEYİYLE, DESTEĞİ İLE BİR ADAM ÜZERİNE YOĞUNLAŞIP, ONUN ÜZERİNE MAHKUMİYET KARARI ÇIKARIRDI DİYORLAR. AMA ŞİMDİ OLAYLAR SAKAT DİYORLAR. OLAY SİVİL SAVCISININ GELİP BUNLARI BULMASI KÖTÜ OLDU DİYORLAR (GÖLCÜK BELGELERİNİ KAST EDİYOR). KEŞKE ASKERİ SAVCILIĞA GİTSEYDİ DİYORLAR.

ASKERİ HUKUKÇU 2: BAK BEN SANA SÖYLEYİM Mİ? BAKK BAKK,

X:MESELA ŞEYİN CD'LERİ…
NAZLI ILICAK 7-8 SENEDİR BİRŞEYLER ÇIKACAK DEYİP DURUYORDU ZATEN

ASKER HUKUKÇU 2: NAZLI ILICAK VARYA ABİCİM, BAK, BEŞ, 7-8 SENEDİR YAZIYORDU BUNLARI. DAHA ÇOK ŞEYLER ÇIKACAK, BİLİYOR. BUNLAR, ELLERİNDE ADAMLARIN ŞEYLERİN. NAZLI ILICAK DEVAMLI YAZIYORDU. BUNLARIN HEPSİNİN ELİNDE BELGE VARDI. AMA ORTAM BEKLİYORLARDI. ÇOK DAHA KUVVETLİ OLDUKLARI ZAMANI BEKLİYORLARDI.

ASKER HUKUKÇU 4: O ZAMAN BU BELGELER ELLERİNDE VARSA GERÇEK BU BELGELER. GERÇEK.

1.ORDU BAŞSAVCISI: ÇETİN DOĞAN KONUŞMALARI ZATEN NORMAL DEĞİLDİ

1.ORDU BAŞSAVCISI: HIII HII TABİİ, BEN SÖYLEYİM BAK, ÇETİN DOĞAN'IN KONUŞMALARI NORMAL DEĞİLDİ ABİCİM. O EMEKLİ OLMADAN ÖNCEKİ KONUŞMALARI, ÇOK ABUK SUBUK KONUŞMALARDI. BİR BU KONUŞTU BİR HURŞİT KONUŞTU.

ASKER HUKUKÇU 2: BENDE 15.KOLORDUDAYDAYDIM. ADAMLAR ACAYİP ACAYİP HERKESİ ŞEY YA PIYORLARDI. YANİİ

ASKER HUKUKÇU 4: ABİ HURŞİT TOLON GELMİŞTİ BİZİM ORAYA. ACAYİP KONUŞUYORDU ADAM YAA.

ASKER HUKUKÇU 2: HER GİTTİĞİ YERDE ABUK SUBUK KONUŞMALAR YAPIYORDU.

ASKER HUKUKÇU 4: ŞEY, METİN YAVUZ YALÇIN, GELDİ O…

ASKER HUKUKÇU 2: ÇETİN DOĞAN'DA HURŞİT TOLON İKİSİ SENE ÜST ÜSTE GELDİLER BİZİM ORAYA, İKİ SENE ÜST ÜSTE, YANİ ONLARLA BAŞLADI ABUK SUBUK KONUŞMALAR.

1.ORDU BAŞSAVCISI: BUNLAR ACAYİP ŞEYLER TABİİ, YANİİ.

ASKER HUKUKÇU 2: HAYIR HAYIR. ŞÖYLE;

ASKER HUKUKÇU 3: TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ 2 DEFA FİİLEN DARBE YAPMIŞ,

ADLİ MÜŞAVİR: ALIŞILMADIK KONUŞMALARDI ONLAR

ASKER HUKUKÇU 3: BİRKAÇ KEZ HÜKÜMETE MUHTURA VERMİŞ BİR SİLAHLI KUVVETLER, YANİ BUNLAR ÇOK ACAYİP KARŞILANACAK ŞEYLER DEĞİL.

ASKER HUKUKÇU 2: HAYIR
CAMİ BOMBALAMA PLANLARINI, BİZİM CAHİL BİR ASTSUBAY VEYA TEĞMENİN HAZIRLADIĞI BİR ŞEY GİBİ DURUYOR

ASKER HUKUKÇU 3: BURDA ACAYİP OLAN SADECE, O CAMİİYE BOMBA ATMA GİBİ SAÇMA SAPAN BÖYLE PLANLAR VARYA, ONLAR ACAYİP.

1.ORDU BAŞSAVCISI: HAZIRLAYAN ADAMLARIN CAHİLLİĞİNDEN KAYNAKLANMIŞTIR. HANİ. ŞEY VARDIR, İL JANDARMA KOMUTANI BİRİSİNE DEMİŞTİR BİR PLAN YAP İŞTE, İSMİNİ KOY BİRDE OLAY YAZ DEMİŞTİR TAMAM MI? BELKİ BU OLAYI OKUMAMIŞTIR BİLE ÜST RÜTBELER. YANİİ, BELKİ ÜST RÜTBEDEKİ ADAMLAR OKUSA
KENDİ UÇAĞIMIZ DÜŞÜRME PLANI MANTIKLIMI DİYORLAR; GEÇMİŞTE GEMİMİZİ BATIRAN, DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANI, GEMİMİZİ JETLERLE VURAN HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI OLDU.

ASKER HUKUKÇU 3: KENDİ UÇAĞINI DÜŞÜRME, BÖYLE ŞEYLER…

ASKER HUKUKÇU 2: KENDİ GEMİSİNİ BATIRAN ADAM, DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANI OLDU. ONU BATIRAN ADAMDA HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI OLMUŞTU.
ORGENERALLER TÜRKİYE'Yİ TOPARLAMAK İÇİN CAMİDE ÖLECEKLERE FİRE VERİLEBİLİR GİBİ BİR MANTIKLA BAKIYORLARDIR. ONLARIN RUH HALİ NORMAL DEĞİL. BÖYLE PLAN YAPABİLİRLER

1.ORDU BAŞSAVCISI: KOMUTANLARIN, ORGENERAL SEVİYESİNDE Kİ KOMUTANLARIN VAR YA İNSANLARI GÖRÜŞ AÇISI ŞU KADAR. BİT GİBİ GÖRÜYOR TAMAM MI? SENİ, BENİ, ŞU KADARCIK BİT GİBİ GÖRÜYOR. YANİ ADAM, BENİ HAKİM OLARAK GÖRMÜYOR. KİMSE HAKİM OLARAK GÖRMÜYOR YAA. BEN İŞE YARAYAN BİR ADAMIM, BİR ŞEYİM TAMAM MI?

ASKER HUKUKÇU 3: O BAKIŞ AÇISI AYRI, BEN ONA KATILIYORUM.

ASKER HUKUKÇU 2: YANİ DİYORKİ TÜRKİYE'Yİ TOPARLAMAK İÇİN DÜZELTMEK İÇİN BİRAZCIK FİRE VERİLEBİLİR DİYOR TAMAM MI? KONUŞMALARINDA. ADAMIN ŞEYİ BU. MANTIK OLARAK BUNU DÜŞÜNEBİLİR. ÇÜNKÜ, BEN HURŞİT TOLON'LA BİR KAÇ DEFA KARŞILAŞTIM. ŞEYDE KONUŞMALAR FALAN YAPIYORDU. ADAMLARIN RUH HALİ NORMAL DEĞİL. BEN OLMUŞTUR OLMAMIŞTIR DEMİYORUM AMA. YANİ YAPILABİLİR. ÖYLE PLANLARDA YAPILABİLİR. EĞER, ÇÜNKÜ…
PLAN SEMİNERİNDEKİ 160 KİŞİ DAHA VAR. PLANLARA KARŞI ÇIKARLARDI DENİYOR AMA ASKERLİKTE HERKES BİLMESİ GEREKEN KADAR BİLİR JANDARMANIN PLANLARINI DİĞERLERİ BİLEMEZ Dİ Kİ.

ASKER HUKUKÇU 3: SONRA GELELİM , HADİ TAMAM ÖYLE PLAN O ADAM YAPIYOR. YAA ORDA 160 KÜSÜR TANE ADAM VAR. HİÇ Mİ BİR TANE AKILLI ADAM YOK. ÖYLE ŞEYMİ OLUR MU DİYECEK?

ASKER HUKUKÇU 5: O PLANLARIN AYRINTISINA HERKES ERİŞEMEMİŞ OLABİLİR.

ASKER HUKUKÇU 4: TABİİ TABİİ

1.ORDU BAŞSAVCISI: HERKES HERŞEYİ BİLMİYORKİ

ASKER HUKUKÇU 2: HERKES KENDİNE VERİLEN GÖREVİ BİLİYOR YAA.

1.ORDU BAŞSAVCISI: HERKESİN KENDİ SORUSUNU YANITLIYOR. HER BİRLİĞE SORU YÖNETİLİYOR, SEN BİLİRSİN İŞTE PLAN SEMİNERLERLERİNİ

ASKER HUKUKÇU 4: BİLİYORUM CANIM

1.ORDU BAŞSAVCISI: HER BİRLİĞİN SORUSU VAR, O SORULARI CEVAPLARLAR. AMA ŞUNU SÖYLEYİM. HER BİRLİĞE SORULAR SORULUYOR YA; O SORULARIN GERÇEK CEVAPLARI…

ASKER HUKUKÇU 5: PLANIN OYNANMASI SIRASINDA
1.ORDU BAŞSAVCISI: HAYIR, BURASI (1.ORDU) HAZIRLIYOR CEVAPLARI, KENDİ KENDİNE AMA ONLAR GİZLİ TUTULUYOR. BİRLİKLERE VERİLMİYOR O CEVAPLAR. O CEVAPLAR KOMUTANIN ÖNÜNDE

ASKER HUKUKÇU 3: YANİ ORDA

1.ORDU BAŞSAVCISI: BAK BİR DAKİKA, O CEVAPLAR, O CEVAPLAR….

ASKER HUKUKÇU 5: 2002-2003

ÇETİN DOĞAN; PLAN SEMİNERİNDE KAFASINA UYGUN PERSONEL SEÇTİ. DARBE ORTAMINDA RÜTBEYE BAKILMAZ İŞ YAPARLIĞINA BAKILIR

1.ORDU BAŞSAVCISI: ŞİMDİ O SORUYU CEVAPLANDIRACAK ALAY KOMUTANI, AYAĞA KALKIYOR TAMAM MI? ALAY KOMUTANI, KENDİSİNE SORULAN SORUYU CEVAPLIYOR SEMİNER SIRASINDA FAKAT, BURDAKİ MERKEZİN HAZIRLADIĞI CEVAPTA, YANİ OLMASI GEREKEN CEVAPTA KOMUTANIN ÖNÜNDE KOMUTAN BURDAKİ CEVAPTAN, ADAMIN KONUŞMALARINI TAKİP EDİYOR. ACABA KENDİ KAFA YAPISINA UYGUN MU DEĞİLMİ ? TAMAM MI? VE ÖZELLİKLE TERFİ SIRASINDAKİ ADAMLARI KALDIRIP SORUYORLAR, BUNLARIN. ADAM HEM AYNI ZAMANDA NOT VERİYOR ALAY KOMUTANINA, HEM DE ALDIĞI CEVABI KENDİ CEVABI İLE DEĞERLENDİRİYOR. BURANIN HAZIRLADIĞI CEVAPLAR, BURDAKİ HAREKAT ŞUBE BAŞKANLIĞI VE KOMUTANIN KATILDIĞI ÖZEL ŞEYLERLE HAZIRLANIYOR. EL NOTLARI FALAN FİLAN. TAMAM MI? OLAY ÇOK ÖNEMLİ YANİ. ADAM AYNI ZAMAN DA KENDİ KAFASINA UYGUN PERSONEL SEÇİYOR ORADA TABİİ.

ASKER HUKUKÇU 4: YANİ ONUN İÇİN ADAMIN RÜTBESİNE BAKMIYOR. İŞ YAPARLIĞINA BAKIYOR. BENİM EMİRLERİMİ TEREDDÜTSÜZ …YERİNE GETİRİR Mİ
1.ORDU BAŞSAVCISI: TABİİ

ASKER HUKUKÇU 4: …YERİNE GETİRİR Mİ ONA BAKIYOR ADAM.

ASKER HUKUKÇU 2: ONDAN SONRA O OLAY, O TARİHTEN SONRA GENERAL ÇIKMADI 23' TEN

ASKER HUKUKÇU 4: DEMİİİ

ASKER HUKUKÇU 2: BEKİR MEMİŞ'TEN SONRA ÇIKMADI. ŞEY, TUĞGENERAL. Kİ BURASI HİÇ SEKTİRMEYEN BİR YERDİ.

ASKER HUKUKÇU: TABİİ

ASKER HUKUKÇU 5: EVET 23 ÖYLEYDİ, DOĞRU
ÇETİN DOĞAN'IN PLANLARINI 1.ORDU HAZIRLAMIŞTI ZATEN, KOLORDULARIN TEPKİLERİNİ ÖLÇÜYORDU

1.ORDU BAŞSAVCISI: ÇETİN DOĞAN, KENDİ ÖNÜNDEKİ CEVAPLAR HAZIR YA, DOSYA HAZIRLAMIŞ YA. ŞAK DİYE SORULAR SORUYOR ONLARLA İLGİLİ. ADAM MESELA KENDİ CEVAPLARINA EKSİK ŞEY YAPMIŞ, EKSİK ŞEY YAPMIŞ, CEVAP HAZIRLAMIŞ.

ASKER HUKUKÇU 2: BİLEMEDİN BİRRRR OTUR. :-)))))
1.ORDU BAŞSAVCISI: ADAMIN TEPKİSİNİ ÖLÇÜYOR. OLAY ÖYLE.

ASKER HUKUKÇU 4: DEMİ, NORMAL PLAN SEMİNERİ YAPIYORSAN BU ZATEN EĞİTİM PLANI İÇERİSİNDEDİR. GİZLİ SAKLI OLMAZ.

1.ORDU BAŞSAVCISI: 1.ORDU VE KOLORDULAR ARASI YAZIŞMALAR VE EMİRLER DARBE PLANLANDIĞININ DELİLİ. SİVİL SAVCILAR LİTERATÜRÜ BİLMEDİĞİ İÇİN DAHA ANLAYAMADILAR. HERŞEY ELLERİNİN ALTINDA AMA ASKERİ YAZIŞMA USULLERİNİ BİLMEDİKLERİ İÇİN ANORMALLİĞİ FARK EDEMİYORLAR

1.ORDU BAŞSAVCISI: BAK, NORMAL BÜTÜN O EMİRLERİ, EMİRLERİN GÖTÜRÜLÜŞ TARZINI, HANGİ NELERİN GİZLİ OLDUĞUNU HEPSİNİ BEN ÇOK İYİ BİLİYORUM. BUNLAR DAHA ORTAYA ÇIKMADI. İLERDE BUNLARDA ORTAYA ÇIKINCA…
ASKER HUKUKÇU 4: PEKİ O DEDİĞİN…

1.ORDU BAŞSAVCISI: OLAYIN NORMAL (PLAN SEMİNERİ) OLMADIĞI ORTAYA ÇIKACAK.

ASKER HUKUKÇU 4: AMA SEN O BİLDİĞİN ŞEYLERİ NERDE GÖRDÜN?

1.ORDU BAŞSAVCISI: HEPSİ EMİRLERDE TARANMIŞ VAZİYETTE CD'NİN İÇİNDE

ASKER HUKUKÇU 4: ŞEY DE DEĞİL Mİ BUNLAR? O BALYOZ CD'LERİ SAVCILARIN ELİNDE DEĞİL Mİ

1.ORDU BAŞSAVCISI: YA ŞİMDİ ŞÖYLE. BÜTÜN O EMİRLER VAR YA, MESAJ EMİRLERİ, KOMUTANLIK EMİRLERİ TARALI VAZİYETTE.
SAVCILARIN TARAFSIZ ASKERİ BİLİRKİŞİLERLE ÇALIŞABİLSE, ELLERİNDEKİ MESAJ EMİRLERİNDEN DARBE HAZIRLIĞINI HEMEN İSPATLARLAR

ASKER HUKUKÇU 4: TAMAM. BALYOZ CD'LERİNDE VAR BUNLAR. SEN ONLARI FARKETTİN. AMA ONLAR FARKEDEMEDİ. ÇÜNKÜ ONLAR ASKERLİKTEN ANLAMIYORLAR.

ASKER HUKUKÇU 5: GENE ASKERİ BİLİRKİŞİ…

ASKER HUKUKÇU 4: YARIN ADAMLAR BİR DAHA GENE ASKERİ BİLİRKİŞİ TEFERRUATLI BİR ŞEKİLDE ANLAYAN ASKERİ BİLİRKİŞİ DİNLESELER O SENİN FARKETTİĞİN ŞEYLERİ ONLAR DA FARKEDECEKLER.

ASKER HUKUKÇU 4: O DOSYALARA O SAVCILAR YAPAMAZLAR BEN HEP ONU DİYORUM. BAK BAŞTAN BERİ BEN BURDAYIM. O DOSYAYI ANLAMAK Z OR, BİLMEK ZOR.

1.ORDU BAŞSAVCISI: TARAFSIZ OLMASI LAZIM.BENİM İLK DENEDİĞİM BİLİRKİŞİ..
1.ORDU BAŞSAVCISI: BİLİRKİŞİ OLAN BİNBAŞI GİBİ YETENEKLİSİNİ MESLEK HAYATIMDA GÖRMEDİM AMA ADAMI RAPORU NEDENİYLE KAYDIRDILAR

ASKER HUKUKÇU 4: O BİNBAŞI TARAFLI BİR ÇOCUK MUYDU?

1.ORDU BAŞSAVCISI: HAYIR

ASKER HUKUKÇU 4: TAMAMEN TARAFSIZ DEĞİL Mİ?

1.ORDU BAŞSAVCISI: TAMAMEN TARAFSIZ BİR ÇOCUKTU. BEN HAYATIMDA ÖYLE BİR ADAM GÖRMEDİM. BAK SANA NE DİYORUM. HAZIRLADIĞI BİLİRKİŞİ RAPORUNDA ADAM ÖYLE BİR RAPOR HAZIRLAMIŞ Kİ MESELA …O TARİHTE BİR YÖNERGE GEÇİYOR, ÜZERİNE TIKLIYON YÖNERGE ŞAK DİYE ÖNÜNE GELİYOR, BULAMAZSIN YÖNERGEYİ. YOK ORTALIKTA. HERİF BULDU. BAK YAZ GENELKURMAY'A O YÖNERGEYİ GETİRİN. "YOK İMHA EDİLDİ" DERLER. ADAM 2003 YILINDAKİ YÖNERGEYİ BULMUŞ. KAYDETMİŞ. MÜMKÜN DEĞİL. O TECRÜBELİ BİLİRKİŞİ FALAN DİYORLAR YA SUBAY. YEMİN EDİYORUM TECRÜBELİ SUBAYLAR GETİRSİNLER..

ASKER HUKUKÇU 5: İŞ RÜTBEYE BAKMAZ.

1.ORDU BAŞSAVCISI: NE BİLGİSAYAR HAKİMİYETİ VARDIR. NE YÖNERGELERİ BULABİLİRDİ. OLAY TAMAM. BEN ŞİMDİ YAZDIM. İSTEDİM, ADAM AV. …..AMA. HOŞUMA GİTTİ BENİM.

ASKER HUKUKÇU 5: SEN İSİM BELİRTMEDİN Kİ.

1.ORDU BAŞSAVCISI: BEN İSİM BELİRTMEDİM Kİ. ADAM DÖRT DÖRTLÜK ÇALIŞTI. RAPORUNU HAZIRLADI. BAKSANIZ CD'LERE NASIL BİLİYOR MUSUNUZ? YEDİ BİN-SEKİZ BİN TANE BELGE VAR YA. ONLARI BULACAKSIN TEK TEK. SIRAYA KOYACAKSIN. EMİR, KRONOLOJİK SIRAYA KOYACAKSIN. GENÇ BİR BEYİN LAZIM TAMAM MI? AMA…

ASKER HUKUKÇU 4: ASLINDA İDEAL BİR BİLİRKİŞİYDİ O ÇOCUK.
1.ORDU BAŞSAVCISI: İDEAL YA.. DÖRT DÖRTLÜK. BANA DESELER Kİ ŞURDAN TEKRAR ADAM … TEKRAR … O ARKADAŞI. ÇÜNKÜ BEN

ASKER HUKUKÇU 2: İYİ Mİ KONUŞUYOR?

1.ORDU BAŞSAVCISI: YOK ADAMDAN ŞUNU İSTEDİM BEN. BÜTÜN O KARIŞIKLIĞI DÜZELT. SIRAYA KOY. HANGİLERİ YAYINLANMIŞ. SIRAYA KOY. ÇIKAR ORTAYA, SIRAYA KOY. VE ÇOCUK HAKİKATEN BÜTÜN O SORUŞTURMANIN YÖNÜNÜ TAYİN EDEN , HEM ONLAR AÇISINDAN HEM BİZİM AÇIMIZDAN ŞEY ÇIKARDI, YOL ÇIKARDI.

ASKER HUKUKÇU 5: SONRA HAYATI KAYDI.

1.ORDU BAŞSAVCISI: SONRA HAYATI KAYDI. AMA GÖRECEKSİN YANİ NORMAL …

ASKER HUKUKÇU 3: ŞİMDİ NERDE ABİ?

1.ORDU BAŞSAVCISI: ŞİMDİ KOCAELİN'NDE.

1.ORDU BAŞSAVCISI: BAK YEMİN EDİYORUM, 25 SENELİK MESLEK HAYATIMDA YANİ BU SİSTEMDE BİR BİLİRKİŞİ RAPORU GÖRMEDİM ABİ. BİLGİSAYARA TIKLIYORSUN YÖNERGE KARŞINA ÇIKIYOR YA. NASIL YAPTI Kİ HERİF ONU BİLMİYORUM. PROGRAMI FALAN VAR HERHALDE.

ASKER HUKUKÇU 4: BÖYLE BİR ÇOCUĞA YAZIK ETMİŞLER O ZAMAN.
ÇETİN DOĞAN KKK'LIĞI EMRİNE RAĞMEN SEMİNERİ OYNAMIŞ CD'LERDE HERŞEY VAR. NET

ASKER HUKUKÇU 3: BEN HALEN ANLAMADIM, ÇETİN DOĞAN SAVUNMASINI NEYE KOYUYOR. BÖYLE BİR ŞEY OLMADIYA MI KOYUYOR. "OLDU AMA BU DARBE DEĞİLE" Mİ KOYUYOR. BEN ANLAMIŞ DEĞİLİM.

ASKER HUKUKÇU 5: ŞÖYLE DİYOR

ASKER HUKUKÇU 2: SAHTE DİYOR

1.ORDU BAŞSAVCISI: EMİR, RESMEN EMİR. HİÇBİR ŞEYLİK YOK YANİ . CD'YE TARANMIŞ EMİR. DİYOR Kİ KARDEŞİM BU…

ASKER HUKUKÇU 5: İÇ TEHDİTLE OYNAMAYIN DİYOR.

1.ORDU BAŞSAVCISI: BOŞ VERİN DİYOR, BAŞKA ZAMAN , ALTINDA AYTAÇ YALMAN'IN İMZASI. HERİF TARAMIŞ ONU. TAMAM MI CD'YE TARAMIŞLAR AYNİ ADAM.

ASKER HUKUKÇU 5: GÖZLEMCİ RAPORLARI SEN DE VAR MI?

1.ORDU BAŞSAVCISI: VAR TABİİ. HEPSİ TARANMIŞ. BÜTÜN SEMİNER SONUÇLARIN RAPORLARI VAR CD'LERDE

1.ORDU BAŞSAVCISI: BALYOZ İLE 12 EYLÜL PLANLARI ÖRTÜŞÜYOR, ÜZERİNDEN ÇALIŞMIŞLAR

ASKER HUKUKÇU 2: SONUÇ RAPORLARINDA BÖYLE BİR OLAY YOK.

1.ORDU BAŞSAVCISI: YA ADAMLAR SÖYLEMİYOR Kİ (GENELKURMAYI KAST EDİYOR). ŞEYE SORDUM NİYE BÖYLE DİYE. FALAN FİLAN DEDİ ÖYLE GEÇİŞTİRDİ. BEN SİZE BİR ŞEY SÖYLEYEYİM Mİ BAYRAK HAREKAT PLANININ BÜTÜN EMİRLERİ, DAKTİLOYLA YAZILAN BÜTÜN DOKÜMANLAR, BİNLERCE DOKÜMAN.

ASKER HUKUKÇU 4: BAYRAK DEDİĞİN 12 EYLÜL DARBE PLANI DEĞİL Mİ?

1.ORDU BAŞSAVCISI: 12 EYLÜL DARBE PLANININ BÜTÜN ŞEYLERİ CD'YE TARANMIŞ VAZİYETTE.

ASKER HUKUKÇU 4: YANİ ASLINDA 12 EYLÜL DARBE PLANININ ÜZERİNDEN ÇALIŞMIŞLAR.

1.ORDU BAŞSAVCISI: TABİİ TABİİ AYNEN. HEPSİ UYUŞUYOR.

ASKER HUKUKÇU 2: 12 EYLÜL'ÜN ŞEYLERİNİN ÜZERİNDEN GİTMİŞLER. BÜTÜN DİNCİ BASIN YAZIYOR BUNLARI.

ASKER HUKUKÇU 5: AMA O SONRADAN ÇIKTI.

1.ORDU BAŞSAVCISI: AMA Bİ DAKKA.

ASKER HUKUKÇU 4: BAK BAK SAVCI BEY BAŞKA BİR ŞEY SÖYLÜYOR ABİ.

1.ORDU BAŞSAVCISI: SÜHA TANYERİ 12 EYLÜL PLANLARINI, DİĞER PLAN SUBAYLARININ HABERİ OLMADAN ARŞİVDEN KENDİSİNİN ÇIKARDIĞINI İTİRAF ETTİ. BEN SİZE BİR ŞEY SÖYLEYEYİM Mİ? DAHA BU İCEBERG'İN GÖRÜNEN YÜZÜ

1.ORDU BAŞSAVCISI: SÜHA TANYERİ'YE SORDUK ONU. ADAM DİYOR BİZ ÇIKARTTIK GİTTİK ARŞİVDEN.

ASKER HUKUKÇU 2: TAMAM ARŞİVDEN ÇIKARTABİLİR CANIMM. ÇIKARMADILAR DEMİYORUM. DIŞARISI TARAFINDAN BAYRAK PLANI BİLİNİYOR.

ASKER HUKUKÇU 4: ABİNİN SÖYLEDİĞİ O DEĞİL. DİYOR Kİ BİZ DİYOR SEMİNERDEN ÖNCE ARŞİVDEN BAYRAK PLANINI ÇIKARTTIK, ONUN ÜZERİNDEN YAPTIK DİYOR. SÜHA TANYERİ SÖYLÜYOR BUNU.

ASKER HUKUKÇU 2: ONA BEN BİR ŞEY DEMİYORUM Kİ

1.ORDU BAŞSAVCISI: PLAN SUBAYI DA BİLMİYOR. SÜHA TANYERİ BİLİYOR.

1.ORDU BAŞSAVCISI: BAK,BEN SİZE BİR ŞEY SÖYLEYEYİM Mİ? DAHA BU AYSBERGİN GÖRÜNEN YÜZÜ.
BİR GÜN LAZIM OLUR DİYE, GÜNCELLEYİP KULLANABİLMEK İÇİN EVRAKLARI SÜREKLİ SAKLIYORLAR

ASKER HUKUKÇU 3: NEYSE, BİR ŞEKİLDE YAPILMADI, GEÇTİ. TAMAM BİTTİ BUNUN HÜKMÜ. BUNLAR NİYE, HALA O BELGELER SAKLANIYOR.

ASKER HUKUKÇU 4: LAZIM OLUR.

ASKER HUKUKÇU 3: YA LAZIM OLUR DİYE..

ASKER HUKUKÇU 2: HAYIR BURDA EN BÜYÜK SIKINTI NE BİLİYOR MUSUN?

ASKER HUKUKÇU 3: TAMAM DA 12 EYLÜL OLMUŞ BİTMİŞ.

1.ORDU BAŞSAVCISI: EKREM, BAYRAK HAREKAT PLANI NE İŞE …..

1.ORDU BAŞSAVCISI: BURDA ADAMLAR GİDERKEN, HER KOMUTAN GİDERKEN, NELER YAPILMIŞ.

ASKER HUKUKÇU 2: BİLGİSAYAR MEBSS SORUMLUSUNU, EVİNDE BÜTÜN BURDAKİ BİLGİLERİ EVİNE AKTARIYOR.

ASKER HUKUKÇU 4 : YAPMA YA!

ASKER HUKUKÇU 2: TABİİ CANIM. TABİİ TABİİ

ASKER HUKUKÇU 4 : EMEKLİ OLURKEN VEYA BURDAKİ BİLGİLERİ GÖTÜRMÜŞ.

ASKER HUKUKÇU 2: TABİİ TABİİ. BİROL ANLATTI İŞTE.

1.ORDUNUN BÜTÜN GİZLİ PLANLARI ERGÜN SAYGUN'UN EVİNDEKİ ŞAHSİ BİLGİSAYARINDA DA VARDI

ASKER HUKUKÇU 5: ERGİN SAYGUN UNUTMUŞ YA! HİZMETE ÖZEL BİLGİSAYARINI BURDAN ALMIŞ, EVİNE GÖTÜRMÜŞ, BÜTÜN PLANLAR BİLGİSAYARDA YÜKLÜ , İNTERNETE TAKMIŞ, ONA DA VİRÜS GİRMİŞ Mİ? TUTUŞTU DİYOR BİROL YARBAY.

ASKER HUKUKÇU 4: DÜŞÜN, BİRİNCİ ORDUNUN TÜM GİZLİ PLANLARI ŞEYDE, ADAMIN BİLGİSAYARINDA. ADAM EVİNDEN İNTERNETE GİRİYOR, İNTERNETTEN VİRÜS GİRİYOR..
1.ORDU BAŞSAVCISI: TUTUŞUYOR

ASKER HUKUKÇU 4: BÜTÜN 1. ORDUNUN GİZLİ PLANLARI BİR ANDA İNTERNET ORTAMINDA. APAR TOPAR GECENİN BİR YARASI BİZİM BİROL GİDİYOR BURDAN. BİROL MÜDAHALE EDİYOR. PANİK

ASKER HUKUKÇU 5: SABAHA KADAR UĞRAŞTIM DİYOR.

ASKER HUKUKÇU 2: HAYIR NİYE ARKADAŞ, BU ADAM BUNLARI EVİNE GÖTÜRÜR ANLAMADIM Kİ. BURDA BİTTİĞİ ZAMAN BUNUN ORGENERALLİĞİ BİTMİYOR MU?

ASKER HUKUKÇU 4: YAA ABİCİM, BAK ŞİMDİ DENİZCİLERİN O BELGELERİN BULUNMASI DİYORYA BUNLAR GEÇMİŞ ŞEYİMİZ, HAFIZAMIZ. HAFIZAMIZI SİLEMEYİZ. SEN DİYORSUN YA; ÇIKARIP ÇIKARIP ISITIYOR, AYNI ŞEYLERİ, PLANLARI KULLANIYORLAR. UFAK TEFEK RÜTUŞLAR YAPIYORLAR. YENİDEN YAPMIYOR ADAM. OLANIN ÜZERİNDEN DEĞİŞTİRİYOR. GÜNÜMÜZE UYGULUYOR.

1.ORDU BAŞSAVCISI: BEN SİZE BALYOZ O CD'LERİNİ VEREYİM. HİÇBİRİSİNE YALAN DİYEMİYORSUNUZ. YAPAMAZ SİVİLLER, MÜMKÜN DEĞİL VE BÜTÜNLÜĞÜ BOZAN BİR ŞEY YOK

1.ORDU BAŞSAVCISI: BAK, BEN SİZE VEREYİM O CD'LERİ. HİÇBİRİSİNE YALAN DİYEMİYORSUNUZ. HEPSİ, MESAJ EMİRLERİ,KKK EMİRLERİ

ASKER HUKUKÇU 5 : OLABİLİR AMA BU CAMİYE ŞEY İNSANIN KAFASI DONUYOR.

1.ORDU BAŞSAVCISI: YOK BİR BELGELERE BAKIN. YAN PLANLARIN BİR YANSILARI YAPILMIŞ. O CAMİ BOMBALAMALARIN, YANSILARI TAMAM MI? YAAA, OLAMAZ BÖYLE BİR ŞEY DİYORSUN. YAPAMAZ SİVİLLER. ŞİMDİ BÜTÜNÜNE BAKTIĞINIZ ZAMAN BÜTÜNÜNÜ BOZAN BİR ŞEY DE YOK.

ASKER HUKUKÇU 5 : ABİ HER ŞEY HER YERDE YA.

1.ORDU BAŞSAVCISI: BURSA İL JANDARMA KOMUTANI VEYA BURANIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI VERMİŞTİR BİR ASTSUBAYA GÖREVİ VEYA ÜSTEĞMENE. ÜSTEĞMEN BÖYLE SAÇMA-SAPAN BİRŞEY YAPMIŞ. BUNLARIN DA GÖZÜNDEN KAÇMIŞ OLABİLİR.

ASKER HUKUKÇU 5 : GÖZE GİRECEK YA.

1.ORDU BAŞSAVCISI: BU CD'LER GELMİŞ TOPLANMIŞTIR. TAMAM MI? BURDA DA AÇILMIŞTIR. BUNLARI İNCELEMEMİŞTİRLER BİLE. BELKİ GÖRMEMİŞLERDİR BİLE. BİZİM ÇALIŞMAMIZ BUDUR DEMİŞLERDİR.

İŞİN SALAKLIĞI SES KAYDININ TUTULMASI ZATEN. İSTANBUL'UN ÜSTÜNE ÇÖKMEK NE DEMEK? NEDİR SENİN İSTANBUL'LA ALIP VEREMEDİĞİN?

ASKER HUKUKÇU 2: İŞİN SALAKLIĞI. ADAM KENDİ SES KAYDINI KENDİ ALMIŞ YA

ASKER HUKUKÇU 4: "ÇÖKERİZ DİYOR İSTANBUL'UN ÜZERİNE" DİYOR. NE DEMEK İSTANBUL'UN ÜZERİNE ÇÖKMEK? ÇÖKERİZ DİYOR

ASKER HUKUKÇU 3: TABİİ CANIM DARBE YAPAR BUNLAR

1.ORDU BAŞSAVCISI: NASIL?

ASKER HUKUKÇU 4: HANİ DİYOR YA. İSTANBULUN ÜZERİNE ÇÖKERİZ DİYOR YA. NORMAL PLAN SEMİNER PLANINDA NİYE ÇÖKÜYON İSTANBUL'UN ÜSTÜNE KARDEŞİM. İŞTE STATLARA BİLMEM KAÇYÜZ BİN KİŞİ NİYE TOPLUYORSUN. BU NORMAL SEMİNERDE

ASKER HUKUKÇU 5: GENELKURMAY BAŞKANI DAHİL ŞEYLER,

ASKER HUKUKÇU 4: BÜTÜN GENERALLER FB Lİ Mİ DİYE

1.ORDU BAŞSAVCISI: ONLARA SORUVER, ÖYLE CEVAP VERSİNLER ÖNCE. BAK EN TEMEL SORU O. NEDİR YANİ BÖYLE İSTANBUL'LA ALIP VEREMEDİĞİN. AL YUNANİSTAN'I İNCELE. TAMAM YANİ.
NİYE İSTANBUL'U MAHALLE MAHALLE İNCELİYORSUN. ESAS SORU BU. SAVCILARIN BUNU SORGULAMASI LAZIM. NİYE ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİNİ BELİRLİYORSUN?

ASKER HUKUKÇU 4:NİYE İSTANBUL'U MAHALLE MAHALLE İNCELİYORSUN.

ASKER HUKUKÇU 2: HA BENDE İSTANBUL'UN

1.ORDU BAŞSAVCISI: ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİNİ NİYE TEK TEK BELİRLİYORLAR ABİ.

İSTANBUL AYAĞI TAMAMSA JANDARMA DA TAMAM DERSE DARBE YAPILABİLİR. ÇÜNKÜ BÜTÜN TEŞKİLATLANMAMIZ JANDARMA ÜZERİNDEN.

1.ORDU BAŞSAVCISI: GENELKURMAY BAŞKANI KİM: HİLMİ ÖZKÖK İSTEMİYOR . AYTAÇ YALMAN İSTEMİYOR.

ASKER HUKUKÇU 2: HİLMİ İSTİYOR.

ASKER HUKUKÇU 4: AMA VAZGEÇTİ İSTEMİYOR DİYELİM. ŞİMDİ BURASI PLAN HAZIRLIYOR, İSTANBUL AYAĞI TAMAM DİYELİM. ANKARA'DA KİM VAR İKİ TANE BU İŞİ İSTEMEYEN. AYTAÇ YALMAN, ÖZKÖK. JANDARMA GENEL KOMUTANI O. ŞEY KİM, 4. KOLORDU KOMUTANI KİM? O TARİHTE. BAKIN ONLARI BİR DEĞERLENDİRİN TAMAM MI? HİLMİ ÖZKÖK'LE AYTAÇ YALMAN'I BEN ŞEY YAPABİLİR MİYİM? ATAMAZMIYIM?

1.ORDU BAŞSAVCISI: ŞİMDİ JANDARMA GENEL KOMUTANIN ÇIKMADI MI ABİCİM. YARGITAY KROKİSİNİ BİLE GÖRDÜM BEN.

ASKER HUKUKÇU 5: SİVİL YARGITAY'IN DEĞİL Mİ?

1.ORDU BAŞSAVCISI: SİVİL YARGITAY. YARGITAY'IN PLANLARI ÇIKTI.

ASKER HUKUKÇU 4: OĞLUM JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI İŞİN İÇİNE GİRERSE OLAY BİTMİŞTİR YA. TÜRKİYE'DE BÜTÜN TEŞKİLATLANMA JANDARMA ÜZERİNDEN DEĞİL Mİ?

1.ORDU BAŞSAVCISI: TAŞLAR OTURUYOR YERİNE.
PLANLARIN AYRINTISINI KATILIMCILARIN HERBİRİ BİLMEZ

ASKER HUKUKÇU 3: YANİ BU KADAR GENERAL, BU KADAR KURMAY SUBAY, NE BİLEYİM BU KADAR ALBAY GELİP DE BÖYLE BİR PLAN..

ASKER HUKUKÇU 4: YA CAMİNİN BOMBALANACAĞINI, UÇAĞIN DÜŞÜRÜLECEĞİNİ KAÇ KİŞİ BİLİYOR ORDA.

ASKER HUKUKÇU 3: ORDU BU

ASKER HUKUKÇU 4: AMA ORDU DEDİĞİN KİŞİLERDEN OLUŞUYOR. İÇİNDEN BİRKAÇ TANE SAPIK DÜŞÜNCELİ İNSAN OLABİLİR. BUNU ORDUNUN TAMAMINA TEŞMİL EDEMEZSİN. HİÇBİR KURUMA TEŞMİL EDEMEZSİN.
O BİNBAŞIYI MAHKEME BİLİRKİŞİ OLARAK ÇAĞIRMASI LAZIM
1.ORDU BAŞSAVCISI: AMA NORMALDE KEŞKE ADAMLAR BİR BİLİRKİŞİ BÖYLE, AMA BELİRLEMESİ YAPSALAR YANİ.

ASKER HUKUKÇU 5: AMA BİLİRKİŞİ YAZSINDA, BİLİRKİŞİYİ KİMDEN İSTEYECEK. NASIL İSTEYECEK.

ASKER HUKUKÇU 4: ŞİMDİ O SENİN BİNBAŞIYI TEKRAR BİLİRKİŞİ OLARAK ÇAĞIRMASI GEREKMİYOR MU MAHKEMENİN.

1.ORDU BAŞSAVCISI: GEREKİYOR. NORMALDE ÇAĞIRMALARI LAZIM O ÇOCUĞU.
O BİNBAŞI YERİNE KILLI MILLI TECRÜBELİ BİR KURMAY OLSAYDI SANKİ BUNLAR NORMAL BİR PLAN SEMİNERİ DİYEBİLECEKMİYDİ?

ASKER HUKUKÇU 4: BİLİRKİŞİYİ KİM TAYİN ETTİ?.

1.ORDU BAŞSAVCISI: ORDU KOMUTANI. FARZEDELİM ÇOK KILLI. BU İŞE YILLARINI VERMİŞ, KURMAYLIĞA. ARTIK, HER ŞEYİ SU GİBİ BİLEN BİR KİŞİ GETİRDİK BİLİRKİŞİ OLARAK ATADIK. NE DİYECEKTİ O BELGELERE. NORMAL PLAN SEMİNERİ Mİ?
ASKER HUKUKÇU 4:NE DİYECEKTİ!? "BİR DAKİKA, BİR DAKİKA BEN KOMUTANA SORAYIM GELEYİM." DİYECEK Tİ

ASKER HUKUKÇU 5: AYNEN ÖYLE.

ASKER HUKUKÇU 4: DE Mİ..

ASKER HUKUKÇU 2: KESİNLİKLE EVET
BİLİRKİŞİ KOMUTANA NE YAPAYIM DİYE SORSA KOMUTAN NE DİYEBİLİRKİ?
"GERÇEKTE OLABİLİR OLMAYABİLİRDE DEYİP SUYA SABUNA DOKUNMA" DİYEBİLİR

1.ORDU BAŞSAVCISI: KOMUTAN NE DİYECEKTİ ABİ.

ASKER HUKUKÇU 2: SİLAHLI KUVVETLERİMİZE..SUYA SABUNA DOKUNMADAN. ASLANLAR GİBİ BİR İFADE VER.

1.ORDU BAŞSAVCISI: NE DİYECEKTİ?......

ASKER HUKUKÇU 2: DİYECEK ÇOK ŞEY VAR.. OOO..

1.ORDU BAŞSAVCISI: MESELA NE DİYECEKTİ?

ASKER HUKUKÇU 2: "OLABİLİR DE OLMAYABİLİR DE."

ASKER HUKUKÇU 5: BU BELGELER GERÇEK DEĞİL Mİ? DİYECEKTİ.

ASKER HUKUKÇU 2: "GERÇEK OLABİLİR DE OLMAYABİLİR DE." BU KADAR İŞTE. AL ÇIK İŞTE İŞİN İÇİNDEN. NE VAR YANİ.

ASKER HUKUKÇU 4: ÖYLE DE OLUR, BÖYLE DE OLUR TABİİ.

1.ORDU BAŞSAVCISI: NE DİYECEK Tİ, SIRAYA KOY DESEN, KOYAMIYORUM. KOMUTANA SORAYIM.

ASKER HUKUKÇU 2: BEŞ BİN SAYFAYI NASIL SIRAYA NASIL KOYAYIM BEN BUNU SIRAYA DİYECEK.

1.ORDU BAŞSAVCISI: İŞİM VARDI KOMUTAN KOYSUN. KOLAY DEĞİL…
O BİNBAŞI BAŞINA GELECEKLERİ BİLSEYDİ BELKİ ODA RAPORU BÖYLE YAZMAZDI. HAYATI KAYDI ÇOCUĞUN

ASKER HUKUKÇU 2: O BİNBAŞI BİLSEYDİ BUNLAR GELECEĞİNİ YAPAR MIYDI ONU?

ASKER HUKUKÇU 4: YAPMAZ MI YA . NE YAPSIN YA. ÇOCUK O KADAR ÇALIŞMIŞ, AKADEMİYİ KAZANMIŞ, KURMAY SUBAY OLMUŞ, İSTİKBAL VAAD EDEN..

1.ORDU BAŞSAVCISI: VE ADAM DÖRT DÖRTLÜK..

ASKER HUKUKÇU 4:BAKSANA ABİMİN ANLATTIĞI. DÖRT DÖRTLÜK, HAYATI KAYDI ÇOCUĞUN YA!
PAŞALARIN KALDIĞI CEZAEVİNDE YÖNETMELİĞİ UYGULADIĞI İÇİN CEZAEVİ MÜDÜRÜNÜ DİYARBAKIR'A SÜRDÜLER

1.ORDU BAŞSAVCISI: ORDU EVİ ŞEY CEZAEVİ MÜDÜRÜ YERİNDE OLMAK İSTEMEZDİM YANİ ARKADAŞLAR.

ASKER HUKUKÇU 5: KİM İSTER ABİ.ŞEY ÖBÜR CEZAEVİ MÜDÜRÜNÜ SÜRMÜŞLER ORDAN.

ASKER HUKUKÇU 4: BU YÖNETMELİĞİ UYGULUYORDU, DEĞİL Mİ?
1.ORDU BAŞSAVCISI: YÖNETMELİĞİ UYGULAMIYORDU. YÖNETMELİĞİ YUSUF UYGULUYORDU.

ASKER HUKUKÇU 4: DİYARBAKIR'A SÜRDÜLER ADAMI.

HABERE YORUM KAT