1. HABERLER

  2. HABER

  3. Asker ve PKK'lılar Arasında Yine Çatışma Çıktı
Asker ve PKKlılar Arasında Yine Çatışma Çıktı

Asker ve PKK'lılar Arasında Yine Çatışma Çıktı

Tunceli Pülümür’de güvenlik güçleriyle PKK’lı grup arasında çıkan çatışmada Uzman Onbaşı Hüseyin Gözübüyük öldü, üç asker yaralandı.

09 Temmuz 2011 Cumartesi 11:38A+A-

Tunceli’nin Pülümür İlçesi Çakırkaya Köyü kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında önceki gece başlayan ve gece aralıklarla devam eden çatışmada Uzman Onbaşı Hüseyin Gözübüyük hayatını kaybetti. Üç askerin de yaralandığı çatışma bölgesine takviye birlikler sevk edildi.

Geçen hafta Pülümür’de İl Özel İdaresi’ne ait kamyonun yakılmasının ardından başlatılan operasyonlar, Çakırkaya Köyü kırsalında çatışmaya dönüştü. Arazi arama ve tarama faaliyetleri sırasında güvenlik güçleri, 10-15 kişilik bir PKK’lı grup ile karşılaştı. Çıkan ilk çatışmada 2 asker yaralandı. Çatışma gece boyu aralıklarla sürerken; dün sabah saatlerinde yeniden sıcak temas sağlanan PKK’lıların açtığı ateşle Hataylı Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Gözübüyük hayatını kaybetti, 1 asker de yaralandı. Yaralı asker, hemen Elazığ Asker Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Tunceli 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan helikopterlerle profesyonel birliklerin sevk edildiği bölgede çatışmanın yer yer devam ettiği belirtildi.

 Bir ay önce evlenmişti

Gözübüyük’ün hayatını kaybettiği haberini, Hatay’ın Akasya Mahallesi Rifat Tohma Apartmanı’nda yaşayan ailesine Hatay Garnizon Komutanı Piyade Albay Semih Erdoğan, sağlık görevlileriyle birlikte verdi. Basın mensuplarının çekim yapmasına izin verilmediği evde, oğlunun hayatını kaybettiğini öğrenen anne Aysel ve baba Ahmet Gözübüyük’ün sinir krizleri geçirdiği öğrenildi. Amca Abdullah Gözübüyük, Hüseyin’in bir ay önce evlendiğini, eşi Arzu’nun ise Mersin’de bulunan anne ve babasını ziyarete gittiğini anlattı. 

HABERE YORUM KAT