1. HABERLER

  2. HABER

  3. Asker Sevkiyatında Yeni Dönem
Asker Sevkiyatında Yeni Dönem

Asker Sevkiyatında Yeni Dönem

Asker sevkiyatında yeni dönem başlıyor. Erbaş ve erlerin nakillerinde artık ekonomik değil en güvenli yol kullanılacak.

07 Eylül 2011 Çarşamba 16:46A+A-

Asker sevkiyatında yeni dönem başlıyor. Erbaş ve erlerin nakillerinde artık ekonomik değil en güvenli yol kullanılacak. Hava yolu daha çok tercih edilecek Askere gidecek olanların yol masrafları da karşılanacak.

Asker sevkiyatı sırasında zaman zaman yaşanan terörist saldırılarına karşı yeni bir düzenleme hayata geçiriliyor. ''Erat Sevkıyat Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'', Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelik erbaş ve erlerin sevkiyatında önemli değişikleri getiriyor. ''Erlerin sevkıyatında, çeşitli nakliyat sistemlerinden mümkün olduğu hallerde bunların en iktisadi olanı tercih edilir'' şeklindeki madde de tarihe karıştı.

Bundan böyle askerlerin nakillerinde en güvenli yol ve taşıt araçları tespit edilecek ve tercih edilecek.

Değişiklikle erbaş ve erlerin Kabul Toplanma Merkezleri ile Tali Kabul Toplanma Merkezleri arasında taşınmaları, belirlenecek yoğun dönemlerde öncelikle havayolu ile yapılacak.

Askere sevk edilecek yükümlülerin yol masrafları da karşılanacak. Dağıtım ve terhis edilecek yükümlülerin, Kabul Toplanma Merkezleri ve Tali Kabul Toplanma Merkezleri arasında yapılan taşıma giderleri de idarece karşılanacak.

Yönetmelik ile hastaneye sevk edilen askerlere de kolaylık getiriyor. Hastaneye sevki yapılan erbaş ve erlerin tüm masrafları da idarece karşılanacak. (TRT)

HABERE YORUM KAT