1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. PAKİSTAN

  4. Aşiret Liderlerinden ABD'ye Tehdit
Aşiret Liderlerinden ABDye Tehdit

Aşiret Liderlerinden ABD'ye Tehdit

Pakistanlı aşiret liderleri ABD’nin hava saldırılarının intikamını alacaklarını açıkladı... Dün aşiret toplantısına yönelik ABD saldırısında 50 kişi katledilmişti.

18 Mart 2011 Cuma 14:55A+A-

Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan bölgesindeki aşiret liderleri, ABD'yi dün yaptığı hava saldırılarından dolayı affetmeyeceklerini açıklayarak, intikam alacaklarını bildirdi.

Bölgede nüfuzlu olan başka bir aşiret lider ise ABD'ye karşı Cihat ilan ettiğini açıkladı. ABD'nin dün Kuzey Veziristan'da bir aşiret toplantısına düzenlediği hava saldırılarında 50 kişi ölmüştü.

Kuzey Veziristan aşiret liderleri, düzenledikleri basın toplantısı ile ABD'nin dün düzenlediği hava saldırılarını kınadı. Bölgede bir aşiret toplantısını vuran ABD saldırısı sonucu aralarında sivilleri ve polislerin de bulunduğu 50 kişi ölmüştü. Aşiret liderlerinden Malik Jalal, basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Amerika bizim çocukları ve yaşlıları acımasızca öldürdü. Amerika'dan intikamımızı alacağız." dedi.

Bu arada bölgedeki nüfuzlu başka bir aşiret lider ise ABD'ye karşı Cihat ilan ettiğini açıkladı. ABD'nin dün Kuzey Veziristan bölgesinde bir aşiret toplantısına düzenlediği hava saldırısında 50 kişinin öldüğü ve 50 kişinin de yaralandığı bildirildi. 

(Dünya Bülteni)

HABERE YORUM KAT