1. HABERLER

  2. HABER

  3. Arslan: CHP Alparslan’a da Sahip Çıksın
Arslan: CHP Alparslan’a da Sahip Çıksın

Arslan: CHP Alparslan’a da Sahip Çıksın

Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki yeni CHP’nin yeni Ergenekon stratejisine ilginç tepkiler geliyor. CHP’nin Silivri şovu iyice dile düştü.

15 Ağustos 2011 Pazartesi 04:47A+A-

Türkiye’nin önemli meselelerine kafa yormak yerine milletvekili yaptığı Mehmet Haberal ile Mustafa Balbay’ı cezaevinden kurtarmak için mahkemeyi kuşatan ana muhalefet partisine, diğer Ergenekon sanıklarının yakınlarından tepki geldi. Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan’ın babası İdris Arslan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan oğluna da destek vermesini isteyerek, “Benim oğlum Haberal ile Balbay’dan daha genç, yakışıklı ve delikanlı. Neden sadece birkaç sanığa destek veriyorlar? CHP’liler benim Alparslan’ıma da destek versin” dedi.

CHP’nin Ergenekon sanıkları arasında çifte standart uyguladığını ve bu durumun diğer sanık aileleri gibi kendisini de rahatsız ettiğini belirten İdris Arslan, “CHP’nin davanın kilit ve önemli isimlerini kayırmaya çalışmasını anlamıyorum. CHP’nin Ergenekon konusundaki tavrına bütün milletin tepki göstermesi lazım. Benim oğlum da Ergenekon sanığı. Ona da sahip çıksınlar” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın Adres Göstermesine Destek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ergenekon nerede, gidip üye olayım” sözlerine, Başbakan Erdoğan’ın, 2006 yılında oğlu Alparslan Arslan tarafından Danıştay’a yapılan saldırıyı kastederek, “Git Danıştay’ın 2. Dairesi’ne orada görürsün” tepkisinin çok doğru olduğunu söyleyen İdris Arslan, “Sayın Başbakan’ın saldırının adresi olarak Ergenekon’u işaret etmesi doğrudur. Saldırının Ergenekon örgütünün işi olduğu artık tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır” şeklinde konuştu.

Üstü başı dağınık halde duruşmalara gelen, deli taklidi yapan ve sürekli olay çıkaran oğlunun durumunda düzelme olduğunu açıklayan baba Arslan, “Alparslan son bir yıldır kendine gelmekte. Durumunda düzelme olduğunu görüyorum. Önceleri üstü başı perişan halde duruşmalara geliyordu. Ama arkadaşı Erhan Timuroğlu aracılığıyla bizden takım elbise istedi. Artık duruşmalarda bu takım elbiseyi giyiyor” dedi. Oğlunun ilerleyen günlerde davanın seyrini değiştirecek bilgiler verebileceğini belirten Arslan, “Bende bugüne kadar susan Alparslan’ın bir şeyler söyleyebileceği, davanın seyrini değiştirecek önemli bilgiler verebileceği kanaati oluştu. Önümüzdeki günlerde konuşabilir. ‘Ben bu cezayı hak etmedim’ diyor” değerlendirmesinde bulundu.

Arslan Mesaj Vermişti

Bugüne kadar ütüsüz gömlekle, saçı sakalı dağınık, birbirine karışmış bir vaziyette duruşmalara katılan, cezaevindeki koğuşunda çıplak dolaşan, yatağını ateşe veren ve görevlilere saldıran Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan, 3 hafta önceki duruşmada pişman olduğunu belirterek, Pişmanlık Yasası’ndan yararlanmak istediğini söylemişti.”

Bu güne kadar konuşmamak için deli numarası yapan Arslan’ın bu çıkışı, kendisini kullananlara mesaj olarak yorumlanmıştı.

Erol Metin / YENİ AKİT 

HABERE YORUM KAT