1. HABERLER

  2. HABER

  3. Arıtman: ‘Yeni CHP, Bir ABD Projesidir’
Arıtman: ‘Yeni CHP, Bir ABD Projesidir’

Arıtman: ‘Yeni CHP, Bir ABD Projesidir’

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'dan geldi. CHP'nin seçim beyannamesine 'halktaki Amerikan karşıtlığını giderme' vaadini koyduğunu savunan Arıtman, "Yeni CHP, bir ABD projesidir." dedi.

05 Haziran 2011 Pazar 00:05A+A-

İngiliz The Economist Dergisi'nin "Oyunuzu doğrudan CHP'ye verin." çağrısı, kamuoyunda tartışma başlattı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, İngiliz dergisinin çağrısını "CHP'nin yeni genel başkanı, sadece ulusalcı bir proje değil, uluslararası bir projeymiş." diye eleştirirken, benzer bir açıklama CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'dan geldi. CHP'nin seçim beyannamesine 'halktaki Amerikan karşıtlığını giderme' vaadini koyduğunu savunan Arıtman, "Yeni CHP, bir ABD projesidir." dedi. Arıtman, 'yeni CHP'nin Amerika'dan destek aldığını' da öne sürdü. Kılıçdaroğlu'nun ise Economist dergisinin haberinden memnun olduğunu belirterek, "Yani bu da işbirliğini gösterir. Yoksa bir CHP Genel Başkanı'nı, Atatürk'ün koltuğunda oturan biri, emperyalizmin ve kapitalizmin böyle bir desteğinden üzüntü ve utanç duyması gerekirdi. Ve reddetmesi gerekirdi." dedi.

CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü de The Economist'in desteğini, "Bu lehimize olmaz, benim gibi CHP'li buna soğuk bakar. Onun işi mi benim neye oy vereceğimi söylemek." sözleriyle değerlendirdi. Kılıçdaroğlu'nun yazıyı olumlu karşılamasıyla ilgili olarak da konuşan Mengü, her liderin kendisi ve partisinin lehine yazılanları olumlu karşılayacağını ifade etti. (Zaman)

HABERE YORUM KAT