1. HABERLER

  2. HABER

  3. Arınç: Ne Garip Bir Koalisyon
Arınç: Ne Garip Bir Koalisyon

Arınç: Ne Garip Bir Koalisyon

Hükümet Sözcüsü Arınç, "TBMM'de, ne garip bir koalisyon ki birbiriyle hiç uyuşamayacağını düşündüğümüz üç parti, İç Güvenlik Paketi'nin görüşülmesini engellemeye çalışıyor" dedi.

23 Şubat 2015 Pazartesi 21:29A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi.

Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantı, altı buçuk saat sürdü. 

Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, açıklamalarda bulundu.

Arınç'ın açıklamalarından bazı başlıklar şöyle:

"Herkes İç Güvenlik Paketi'nin içerisinde ne olduğunu biliyor. Bunun Komisyonda bile görüşülmesi sadece üç gün sürmüştür. Şimdi TBMM'de, ne garip bir koalisyon ki üç parti, birbiriyle hiç uyuşamayacağını, birbiriyle siyasi kararlar alamayacağını düşündüğümüz üç siyasi parti Meclis'te hiç akla gelmedik, İç Tüzük ile yakından uzaktan ilgisi olmayan birtakım hakaretler, eylemler, bağırmalar, yüzlerini kapatmalar, masaları yumruklamalar, birbirlerini ittirmeler... Bütün bunlarla İç Güvenlik Paketi'nin ve bağlı konuların görüşülmesini engellemeye çalışıyorlar"

"Ülkemizin hemen hemen her şehrinde, suç işlemeyi kendisine meslek edinmiş, kendi ideoloji için böyle bir davranıştan farklı bir şey beklenmeyen birtakım suç örgütler var. İsimlerine bakarsanız, alfabenin bütün harfleri de vardır. Sokaktaki insanı katletmeye yönelmiş, ortaya hendekler kazarak, yüzlerini gizleyerek, ellerindeki uzun namlulu silahlarla evleri taramak suretiyle insanların can emniyetini tehlikeye atan hatta yok eden eylemcilere karşı biz her şeyi söyleyebiliriz de HDP ne kadar söyleyebilir kamuoyu takdir etsin. Birbirleriyle aralarında bazen organik bağ bulunan bazen organik bağ olmasa dahi birbirlerini teşvik ve destekleyen bu unsurların getireceğimiz tedbirlere karşı çıkmaktan başka yapacağı bir şey yoktur. HDP'yi bu konuda, olumsuz anlamda söylüyorum, anlayışla karşılayabilirsiniz"

"Nasıl olur da MHP, Sayın Bahçeli, partisinin adeta HDP gibi bu kanunu çıkarmamak uğruna yaptıklarına nasıl katlanabilir, nasıl destekleyebilir ve Parlamento'nun kilitlenmesine nasıl müsaade edebilir? Sayın Bahçeli ülkücüleri bile sokağa çıkmaktan men ediyor ki insanlar birbirlerine karşı bir eylem yapıp can ve mal kaybı olmasın diye. Bizim tanıdığımız ve yıllardan beri kendisine saygı duyduğumuz bir insan, Türkiye'nin huzur ve asayişi konusunda hepimizden daha itinalı bulduğumuz bir insan, HDP veya CHP ile nasıl işbirliği yapabilir, bunu anlamak mümkün değil. Bir anamuhalefet partisi, sokak eylemlerine nasıl arka çıkabilir"

HABERE YORUM KAT