1. HABERLER

  2. HABER

  3. Arif Doğan ‘Faili Meçhuller’den İfade Verecek
Arif Doğan ‘Faili Meçhuller’den İfade Verecek

Arif Doğan ‘Faili Meçhuller’den İfade Verecek

“Ergenekon” davası sanığı Emekli Albay Arif Doğan’ın, internet ortamına düşen ve kendisine ait olduğu iddia edilen eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’in ölümüyle ilgili ses kaydına ilişkin ifade vermek üzere yeniden Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’

06 Ekim 2010 Çarşamba 05:09A+A-

Alınan bilgiye göre, Bitlis'in ölümüne ilişkin sözleri olduğu iddiasıyla hakkında inceleme başlatılan ve geçen hafta geldiği adliyede Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e 2 gün üst üste 15 saat ifade veren Doğan, bu defa özel yetkili Cumhuriyet savcılarından Kadir Altınışık tarafından adliyeye davet edildi. Doğan'ın, ses kaydıyla ilgili, başka bir soruşturma kapsamında talimatla ifadesinin alınması yönünde talep olduğu için adliyeye çağırıldığı ve bugün öğleden sonra ifade vermek için adliyeye gelebileceği belirtildi.

İnternet ortamına düşen ses kaydında, "JİTEM'i ben kurdum" diyen ve Doğan olduğu iddia edilen kişi, aynı zamanda, "Alevi-Sünni kavgası için Alevilere saldıracak sakallı bir ekip kurdum. 7 bin ruhsatsız silah dağıtıp terörist yetiştirdim. 10 bin silahlı adamla suç örgütlerini yönettim" ifadelerini kullanmıştı.

Ses kaydında ayrıca, "Eşref Paşa'nın ölümü, Cem Ersever yaptı diyorlar. Eşref'i öyle böyle yapmış! Hayır. Cem Ersever'in arkasına ben destek vermesem... adam mı öldürebilir? Söyleme ya, bırak şunu ya. Ahmet Cem Ersever'iymiş, Mustafa Deniz'iymiş, Mahsune'siymiş, bunlar çakal ya" sözleri yer almıştı.

HABERE YORUM KAT