1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ankara'daki Bombalı Saldırıyı TAK Üstlendi
Ankaradaki Bombalı Saldırıyı TAK Üstlendi

Ankara'daki Bombalı Saldırıyı TAK Üstlendi

Ankara'da 3 kişinin ölümüne ve 34 kişinin yaralanmasına neden olan bombalı saldırıyı TAK üstlendi.

22 Eylül 2011 Perşembe 17:47A+A-

PKK’nın yan kolu olduğu ifade edilen TAK 3 sivilin öldüğü 5’i ağır 34 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıyı üstlendi. Oysa PKK'nın silahlı kanadı HPG, dün patlamayla ilgilerinin olmadığını açıklamıştı.

PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'nın haberine göre ajansa gönderilen TAK imzalı elektronik postada, Ankara'da 20 Eylül günü düzenlenen saldırının "bir başlangıç" olduğu tehdidi yer aldı. TAK, Eskişehir ve Antalya'daki saldırıları da üstlendi.

TAK "Daha önce uyardığımız gibi artık örgüt olarak hiçbir hassasiyetimiz kalmamıştır. Her yer eylem sahası, her yer hedeftir" diye tehdit etti.

Açıklamada, "Özellikle Türkiye metropolleri temel savaş sahamız olacaktır. Ankara Kızılay'da bu eylemin düzenlenmesi bir başlangıçtır, bu tarz eylemlerin artık startı verilmiştir" diye belirtildi.

"Daha önce Eskişehir yolunda ve Antalya'daki patlamalar birer uyarıydı" diyen TAK, AK Parti hükümetinin işin ciddiyetini kavramaktan çok uzaklaştığını ifade ederek, şöyle tehdit etti: "Bundan sonra gelişecek olan savaşın ve insan kayıplarının tek sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bundan sonra kimse bizden, hassas yaklaşmamızı beklemesin savaş kararını alan AKP hükümetidir ve bunun Türkiye'de yaratacağı etkiye ve sonuçlarına katlanır."

PKK DÜN YALANLAMIŞTI; BUGÜN TAK PKK’YI YALANLADI!

PKK, dün yaptığı açıklamada Ankara'da yaşanan patlama ile ilgili ilgilerinin olmadığını savunmuştu.

Örgütün silahlı kanadı HPG, "20 Eylül günü Ankara'da yaşanan patlama sonucunda yaşanan can kayıplarından direkt hareketimizi ve HPG güçlerimizi sorumlu tutan yeminli PKK düşmanları kamuoyunu manipüle etmektedir. HPG gerillalarımızın Ankara'da yaşanan olayla hiçbir ilgileri bulunmamaktadır." demişti.

PKK, daha önce de sahiplenilmesi zor eylemleri kendisi yapmadığını iddia etmiş; ardından o saldırılar TAK tarafından üstlenilmişti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum