1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ankara'da Şiddetli Patlama: 3 Ölü 34 Yaralı
Ankarada Şiddetli Patlama: 3 Ölü 34 Yaralı

Ankara'da Şiddetli Patlama: 3 Ölü 34 Yaralı

Çankaya Kaymakamlığı önünde patlama oldu. Olayda 3 kişi ölürken 34 kişi yaralandı. Patlamanın sebebi araştırılıyor.

20 Eylül 2011 Salı 15:15A+A-

Güncellenecek...

16:30 - Savcılık "Terör Eylemi" Dedi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: "Bugün saat 11.00-11.30 sularında Ankara ili Çankaya ilçesi Kumrular Caddesi üzerinde bir araç içerisine yerleştirilen parça tesirli bir bombanın patlatılması sonucu henüz kimlikleri tespit edilemeyen birisi bayan 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3'ü ağır toplam 34 vatandaşımız yaralanmıştır. Patlamanın etkisiyle çevrede bulunan araç ve binalar zarar görmüştür. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olarak yaşandığı bir bölgede parça tesirli bir bombanın patlatılması suretiyle büyük can ve mal kaybına neden olacak bir eylemin yapılması, terör eylemi olarak değerlendirilmiştir."

15:00 - 3 Ölü Var; Bombalı Saldırı Olabilir!

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ankara'daki patlamada, ilk belirlemelere göre olay yerinde park eden araçlardan birinde meydana geldiğini belirterek, 3 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 15 kişinin de yaralandığını bildirdi. Şahin, patlamanın bombadan kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

14:30 - Gül: "Bu Bir Terör Saldırısı"

Gül, "İnsanlıktan hiç nasibini almamış insanların sivil insanlara karşı nasıl terör uyguladığını ve Ankara'da bir saldırı yaptığını öğrendim. Bazı hayatını kaybedenler var, onlara başsağlığı dileyerek sözüme başlamak istiyorum. Terörü şiddetle ve nefretle telin ediyorum." dedi.

ankara-cankaya-patlama05.jpg

12:00 - Başbakanlık Yakınlarında Patlama

Kumrular Caddesi'ndeki Çankaya Kaymakamlığı önünde patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle bazıları ağır olmak üzere yaralananlar oldu.

Patlama park halindeki 6 aracın yanmasına neden oldu. Patlamanın etkisiyle Kumrular Caddesi'ndeki bazı binalarda hasar meydana geldi. Patlamada yaralananların Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiği bildirildi.

ankara-cankaya-patlama03.jpg

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ankara'daki patlamada can kaybı olmadığını, 5'i ağır olmak üzere 15 yaralı olduğunu bildirdi.

Atalay, Kızılay Kumrular Sokak'ta patlama meydana geldiğini belirterek, patlamayla ilgili incelemelerin sürdürüldüğünü bildirdi.

Olay yerine acil yardım ekiplerinin en kısa sürede ulaştığını belirten Atalay, ''Şu anda bölgede yangın da yok, hepsine en kısa sürede müdahale edildi. Olayın sebebiyle ilgili de tabii patlama olduğu için tüpgaz mı başka bir şey mi araştırıyorlar'' dedi.

ankara-cankaya-patlama04.jpg

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Ankara'daki patlamayla ilgili, ''(Terörün) nerede, ne zaman, ne yapacağına ancak istihbaratlar ve bir takım önleyici çabalarla karşılık verebiliyoruz ama bazen istenmeyen olaylar da maalesef bu şekilde bizleri üzüyor'' dedi.

Ankara Valisi ise “Bomba iddiaları hakkında yorum yapamam, bir tanık, yanan bir tüpün dışarıya atıldığını ifade ediyor. Ancak konu tüm detaylarıyla inceleniyor. Gözaltına alınan bir kadının olduğu belirtiliyor ancak henüz net bilgi veremem.” dedi.

HABERE YORUM KAT