1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ankara Ostim'de 2. Patlama
Ankara Ostimde 2. Patlama

Ankara Ostim'de 2. Patlama

Tiner imal eden bir iş yerinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. 10-12 kişi içeride mahsur kaldı.

03 Şubat 2011 Perşembe 22:17A+A-

Ankara'nın Ostim bölgesi, sabah meydana gelen patlamanın ardından akşam saatlerinde ikinci bir patlamayla daha sarsıldı. İlk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. İşyerinin içerisinde mahsur kalanlar var...

İvedik Organize Sanayi 24'ncü caddede bulunan tiner imal eden ve oto boyama yapan bir işyerinin tiner kazanlarında patlama oldu. İkinci patlama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk patlamanın yaşandığı yeri ziyaretinden yaklaşık 40 dakika sonra meydana geldi. İkinci patlama ilkinin 1 kilometre uzağında gerçekleşti.

Patlama sonucu çıkan yangın çevredeki binalara sıçradı. Binaların önünde bulunan araçlar da yandı. Patlamanın meydana geldiği işyerindeki yangının söndürülmesine çalışılıyor.

Mahsur Kalanlar Var

İlk belirlemelere göre patlama 5 öldü. 1'i ağır 8 yaralının çıkarıldığı atölyede ayrıca 10-12 kişinin içeride mahsur kaldığı ifade edildi.

Patlamayı duyan atölye çalışanlarının yakınları da bölgeye gelerek durumları hakkında bilgi aldı. Yakınlarının durumunu öğrenmeye çalışan aileler ağladığı görülürken, zaman zaman polisle gergin anlar da yaşandı.

TRT HABER

HABERE YORUM KAT