1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ankara İl Başkanı da Saadet’ten İstifa Etti
Ankara İl Başkanı da Saadet’ten İstifa Etti

Ankara İl Başkanı da Saadet’ten İstifa Etti

Numan Kurtulmuş’un SP’den istifasının ardından bütün yurtta istifalar sürüyor. Dün de Manisa İl Başkanlığı toplu olarak SP’den istifa etti.

08 Ekim 2010 Cuma 00:13A+A-

Numan Kurtulmuş ve ekibinin Saadet Partisi'nden (SP) istifasının ardından il ve ilçe teşkilatlarının istifaları da sürüyor. SP Ankara İl Başkanı Mustafa Çetin, 4 yardımcısı ve 11 ilçe başkanı, yönetimleriyle birlikte istifa ettiğini açıkladı. Parti Genel Merkezi'nde açıklama yapan İl Başkanı Çetin, "Gelecek yeni yönetimle çalışma ortamımız kalmadı. Bundan sonra yeni oluşum hareketi başlatacak olan eski Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş'la yolumuza devam edeceğiz" dedi. Çetin'le birlikte, Ankara İl Başkan Yardımcıları Maksut Yücegöğ, Kasım Sezen, Mehmet Eser, Engin, Toptaş ile Ayaş İlçe Başkanı Şaban Baysar, Çankaya İlçe Başkanı Şerif Akyol, Gölbaşı İlçe Başkanı Yunus Aygünoğlu, Haymana İlçe Başkanı Fahri Usta, Keçiören İlçe Başkanı Musa Afşin, Nallıhan İlçe Başkanı Halis Çiftçi, Pursaklar İlçe Başkanı Mustafa Karaboyun, Sincan İlçe Başkanı Bekir Çelik, Beypazarı İlçe Başkanı Mehmet Göksu, Altındağ İlçe Başkanı Fatih Bildik, Mamak İlçe Başkanı Ese Kılıç ile İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karagülle de partilerinden ayrıldı.

Partide dün gerçekleşen diğer istifalar ise şöyle:

Çankırı: Kalfat Belediye Başkanı Mustafa Bal. Kırıkkale: Çerikli Belde Belediye Başkanı Ömer Sakarya ile Büyük Yağlı Belde Belediye Başkanı Mevlüt Özçelik. Her iki beldenin teşkilatları da partiden ayrıldı.

Bolu: İl Başkanı Abdullah Uzun ve parti yönetiminden 12 kişi.

Trabzon: İl Başkanı Ömer Topaloğlu ile il teşkilatının tamamı.

Malatya: İl müfettişi, il başkan yardımcısı, merkez ilçe başkanı ile birlikte 4 belediye meclis üyesi, 26 parti üyesi ve 6 belde başkanı.

Manisa: İl Başkanı Ahmet Erdoğdu ile il ve ilçe teşkilatlarından 99 kişi.

Adıyaman: İl teşkilatının tamamı.

Erzincan: İl Başkanı Enis Başakın ile birlikte Merkez İlçe Başkanı Bahattin Selen'in de aralarında bulunduğu il ve ilçe yönetiminden 8 üye.

Gümüşhane: Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat ve Öbektay Beldesi Belediye Başkanı Muzaffer Kartal ile birlikte 10 kişi.

Elazığ: İl Genel Meclisi üyeleri ve Üçocak Belde Belediye Başkanı ile Erimli Belde Belediye Başkanı.

Mardin: İl yönetimi, 9 ilçe yönetiminin tamamı, 21 belde başkanı ve bir belde belediye başkanı. Osmaniye: İl ve merkez ilçe teşkilatında aralarında eski il başkanı ile merkez ilçe başkanının da bulunduğu 38 kişi.

Kocaeli: Eski Belediye Başkanı Halit Altuntaş. Şırnak: İl Teşkilatı.

Aydın: İl Başkanı Barış Soyuçok ve il teşkilatı üyeleri ile Söke İlçe Başkanı Mehmet Emin Erbaş ve 17 parti yöneticisi.

SP BOLU İL TEŞKİLATI'NDA TOPLU İSTİFA

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un istifasının ardından partinin Bolu İl Teşkilatı da istifa etti. Basın toplantısında bazı partililer gözyaşlarını tutamadı. SP İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Abdullah Uzun, eski İl Başkanı Ali Sarıgül ve partililer katıldı. Basın toplantısında konuşan SP İl Başkanı Abdullah Uzun, "Ben bugüne kadar yaptığım siyasi çalışmaları inancım gereği ve inanarak yaptım. Hiçbir zaman 'desinler' diye bir çalışma yapmadım. Gelecek beklentisi içerisinde zamanın konjonktür partilerini kullanarak halkın karşısına çıkmadım. Kendi medeniyet değerlerimle örtüşen Milli Görüş çizgisindeki partilerde hizmet ettim. Bu dönemlerde iktidarı da yaşadım, muhalefeti de. İktidar olunca sevinmedim, muhalefet olunca da üzülmedim. Tek güç kaynağım samimi dava kardeşlerimle beraber halk için hakça hizmet etmek aşkı oldu" dedi.

SP Söke İlçe Başkanı Erbaş istifa etti

Saadet Partisi (SP) Söke İlçe Başkanı Mehmet Emin Erbaş ve 17 parti yöneticisi SP'den istifa etti. Uzun yıllar Saadet Partisi saflarında siyaset yaptığını iki yerel seçimde de partisinde belediye başkan adayı olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Mehmet Emin Erbaş; "Bugüne kadar yaptığımız hizmetler ve çalışmalarımız açısından biz hakkımızı helal ettik. Diğer arkadaşlarımızın da haklarını helal etmelerini istiyoruz. Bundan sonraki dönemde yeni süreç nasıl işler, il ve ilçe teşkilatları nasıl kurulur hep birlikte göreceğiz. "Numan Kurtulmuş'un yeni kuracağı partiye ilginin büyük olacağı görülüyor. Öyle ki sadece SP'den istifa edenler değil, dışarıdan da katılımların büyük olmasını bekliyoruz" dedi. Söke SP'den kendisi ile birlikte 17 yönetim kurulu üyesi başta olmak üzere parti üyelerinin de istifa ettiklerini açıklayan İlçe Başkanı Mehmet Emin Erbaş; "Söke İlçe Teşkilatımızdaki durum değerlendirmesi neticesinde yönetim kurulu üyelerimizin büyük bir kısmı ve ben SP'den istifa kararı aldık ayrıca parti üyelerinden de istifalar gelmektedir. Sayın Numan Kurtulmuş'un yeni partileşme sürecinde yanında yer alarak hizmete devam etme kararındayız. Önümüzdeki günlerde yeni kurulacak partimiz ile halkımıza hizmet edeceğiz" diye konuştu.

VAKİT

HABERE YORUM KAT