1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Andıça İmza Attım, Hata Ettim!"
Andıça İmza Attım, Hata Ettim!

"Andıça İmza Attım, Hata Ettim!"

İnternet andıcı davasının dünkü duruşmasında tutuklu Albay Göktaş, andıcın eklerini bakmadan imzaladığını söyledi.

26 Ekim 2011 Çarşamba 04:18A+A-

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen İrtica ile Mücadele Eylem Planı ve internet andıcı davasının dünkü duruşmasında çapraz sorguya alınan tutuklu sanık Albay Ziya İlker Göktaş, önemli bilgiler verdi.

Savunmasında internet andıcı belgesinin gerçek ve askerî yazım tekniklerine uygun olduğunu belirten Göktaş, ancak belgenin basına yansıyan eklerinin yazım usullerine uymadığını aktardı. Andıcın eklerini bakmadan imzaladığını söyleyen Göktaş, "Yaptığım tek hata bu. Kurstan geldim. Andıca paraf atmamı isteyen Dursun Çiçek'e eklerini sormadım. 'Nerede bunun ekleri?' demedim, paraf attım, hata yaptım." diye konuştu.

Göktaş'ın çapraz sorgusu sırasında Hâkim Sedat Sami Haşıloğlu, internet andıcını kimin kendisine paraf ettirdiğini sordu. 2008 ve 2009 yılında Genelkurmay Bilgi Destek Dairesi 2. Bilgi Destek Şube müdürü olarak görev yaptığını söyleyen Göktaş, "Dursun Çiçek andıca paraf atmamı istedi. Çiçek'in her işin ucundan tutan bir yapısı vardı. Ben onun yanına gitmem gerekirken o benim yanıma geldi. Andıca paraf attım." dedi. Sanıktan andıç için değerlendirme yapmasını isteyen Haşıloğlu, belgenin askerî prosedüre uygunluğu hakkında da bilgi istedi. Göktaş, "Andıç şekil olarak askerî yazım kurallarına uygundur." dedi. Bu sırada söz alan tutuklu sanık Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, andıcın paraf edilen sayfalarının askerî usullere uygun olduğunu ancak eklerinin uygun olmadığını belirtti. Otuzbiroğlu'nun bu açıklaması üzerine Haşıloğu sanık Göktaş'a andıcın eklerini görüp görmediğini sordu. Sanık Göktaş ise andıcın eklerine bakmadığını söyledi.

GÖKSEL GENÇ / ZAMAN 

HABERE YORUM KAT