1. HABERLER

  2. HABER

  3. Andıç İddianamesi Kabul Edildi
Andıç İddianamesi Kabul Edildi

Andıç İddianamesi Kabul Edildi

13. Ağır Ceza Mahkemesi internet andıcı iddianamesini kabul etti... İddianamede emekli Org. Hasan Iğsız 1 numaralı sanık olarak görünüyor. 22 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

29 Temmuz 2011 Cuma 17:12A+A-

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, ''Kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri kurulduğu'' yönündeki iddialara ilişkin soruşturma kapsamında 22 kişi hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ile eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız'ın da aralarında bulunduğu 22 kişi hakkında hazırlanan iddianame üzerindeki incelemelerini tamamladı. Mahkeme heyeti, iddianamenin oy birliğiyle kabulüne karar verdi.

Aralarında emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Orgeneral Nusret Taşdeler, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Korgeneral Mehmet Eröz, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve Tümgeneral Mustafa Bakıcı'nın da bulunduğu 22 sanığın yer aldığı idianamenin ıslak imzalı belge davası ile birleştirilmesi talebinin sonra değerlendirileceği kaydedildi. Sanıklar 'darbeye teşebbüs, silahlı terör örgütü yönetme ve üye olmak'la suçlanıyor.

İddianamenin bir numaralı sanığı emekli Orgeneral Hasan Iğsız olarak yer alırken diğer sanıklar şunlar: Korgeneral Mehmet Eröz, Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, Fuat Selvi, Ziya İlker Göktaş, Hulusi Gülbahar, Cemal Gökçeoğlu, Sedat Özüer, Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Tüğamiral Alaettin Sevim, Orhan Güçlü, Mehmet Bülent Sarıkahya, Murat Uslıkılıç, Meryem Kurşun, Hasan Ataman Yıldırım, Cem Şimşek, Altunay Şahin, Fatih Koca ile Recai Alkan. 

İddianamede adı geçen 22 kişi hakkında yakalama çıkarıldı.

HABERE YORUM KAT