1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Anayasa Mahkemesi’nin Üzerine FETÖ ve PKK’yla İltisak Gölgesi Düşürülebilir mi?
Anayasa Mahkemesi’nin Üzerine FETÖ ve PKK’yla İltisak Gölgesi Düşürülebilir mi?

Anayasa Mahkemesi’nin Üzerine FETÖ ve PKK’yla İltisak Gölgesi Düşürülebilir mi?

Anayasa Mahkemesi’nin temel hak ve özgürlükleri koruma noktasında verdiği nadir kararlardan biri maalesef yoğun bir saldırı altında. Eleştiri değil de adeta AYM’yi hizaya çekme ve töhmet altında bırakmaya matuf bir söylem devreye sokulmuş gibi.

03 Aralık 2019 Salı 23:25A+A-

HAKSÖZ HABER

Anayasa Mahkemesi devletin güvenliğini kasten zaafa düşürmek için “PKK ve FETÖ’yle iltisaklı kişilere devlet kapısını açan” bir kötülük odağı gibi tasvir ediliyor bu haberlerde.

Hukuk devleti tartışmaları bir tarafa kanun devleti tartışmalarını bile aratacak cinsten tuhaf bir siyasal iklim her yeri ipotek altına almış sanki. Çünkü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesi kararına karşı direnç sergileme hakkından bahsediyor, kimi “hukukçular” AYM’yi devleti savunmak yerine hukuku savunduğu için skandal bir karara imza atmakla suçluyor.

aym1.jpg

aym2.jpg

aym3.jpg

aym4.jpg

aym6.jpg

aym7.jpg

aym8.jpg

Anayasa Mahkemesi’nin muhalefet tarafından değil bizzat üyelerinin büyük çoğunluğunu atayan AK Parti Hükümeti ve destekleyen medya organları tarafından ölçüsüzce, mantıksızca ve de ahlak sınırlarını da hiçe sayarak itibarsızlaştırılmasının hiç bir hayra hizmet etmeyeceği aşikar. Kenan Alpay bugün Yeni Akit Gazetesi’nde yayınlanan yazısında ahlaki ve hukuki açıdan ortaya çıkan bu tür çelişkileri analiz ediyor.

Yazının Devamı >>>

HABERE YORUM KAT

2 Yorum