1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Amasya İHH 700 Aileye Ramazan Kumanyası Yardımında Bulundu
Amasya İHH 700 Aileye Ramazan Kumanyası Yardımında Bulundu

Amasya İHH 700 Aileye Ramazan Kumanyası Yardımında Bulundu

İHH, Ramazan 2019 çalışmalarına “Ramazan Birlikte Güzel” sloganıyla başladı. İHH, 120 ülke ve bölgede Ramazan boyunca 3 milyon kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.

16 Mayıs 2019 Perşembe 04:41A+A-

Amasya İHH da yardım faaliyetleri kapsamında Amasya’ da 700 aileye Ramazan Gıda Kumanya Paketi dağıtımı gerçekleştirdi.

Amasya İHH  Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Benli  Ramazan ayı yardım çalışmalarıyla  ilgili olarak şu bilgileri verdi.

RAMAZAN AYI BİRBİRİMİZİN HALİNDEN ANLAMA AYIDIR

Amasya İHH  olarak ramazan ayından önce İl ve ilçelerimizde yardıma muhtaç ailelerimizin tespitini yaptık. Tespit çalışmalarında ilimizdeki mahalle muhtarlarının da desteğini alarak gıda yardım paketleri bizzat ekibimiz tarafından muhtaç ailelere teslim edildi.

Ramazan ayının tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de birbirimizi anlamaya ve birbirimizin dertlerini paylaşmaya vesile olmasını umuyoruz. Bu anlayışla aileleri ziyaret ettik, onların dertlerini dinledik ve çocukları sevindirdik. Toplamda dağıtılan 700 gıda yardım paketlerinin  200 tanesi Afgan, Irak ve Türkmen muhacir kardeşlerimize, diğer 500 adet gıda yardım paketleri  il ve ilçelerdeki tespit ettiğimiz yetim ve muhtaç ailelere dağıtıldı.

İlçelerimiz Merzifon’da 150 aileye, Taşova’da 20 aileye, Erbaa’da 50 aileye, Havza’da 80 ihtiyaç Sahibi aile yardımda bulunduk. Amasya merkezde ise 380 aileye yardımda bulunduk.

Ramazan ayında indirilen Yüce Kitabımız Kuran’da Rabbimiz bizlere akrabaya, muhtaçlara, yetimlere yardım etmeyi, verdiği nimetleri kendi yolunda harcanmayı, yeryüzünde iyiliği yaymayı ve kötülüklere karşı mücadele etmeyi emretmektedir.

Rabbimiz Kuran-ı Kerimde Hucurat Suresinin 13. ayetinde:” “Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışasınız diye sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O'na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdâr olandır.” Diye buyuruyor. Dinimizin bize verdiği bu bilinçle yardım kumanya paketlerini ilimizde bulunan yetim, muhtaç ve muhacir ailelerimize hiçbir ayrım gözetmeksizin dağıttık. 

amasya-1-005.jpg

amasya-2-004.jpg

amasya-3-003.jpg

amasya-4-004.jpg

amasya-5-002.jpg

amasya-6-001.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum