1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Almanya’dan İslami yardım derneğine tahammülsüzlük: Ansaar International kapatıldı
Almanya’dan İslami yardım derneğine tahammülsüzlük: Ansaar International kapatıldı

Almanya’dan İslami yardım derneğine tahammülsüzlük: Ansaar International kapatıldı

Almanya İçişleri Bakanlığı, Özellikle Suriye, Somali, Sudan ve Filistin’e yardım faaliyetlerde bulan "Ansaar International" yardım derneğinin ve ona bağlı diğer kuruluşların faaliyetlerini yasaklama kararı aldı.

05 Mayıs 2021 Çarşamba 23:18A+A-

İçişleri Bakanlığı'nın yasak kararının ardından Almanya'nın 10 eyaletinde Ansaar International ve diğer bağlantılı derneklerin binalarına baskınlar gerçekleştirildi, yaklaşık 150 bin euro nakit paraya el konuldu.

İçişleri Bakanı Horst Seehofer yasak kararıyla ilgili, "Ansaar International ve alt kuruluşları bugünden itibaren yasaklandı ve dernekleri feshedilecek. Güvenlik yetkililerimiz bu konuda son derece dikkatliler" dedi.

Almanya'da 2012 yılında Düsseldorf kentinde kurulan Ansaar International, Suriye, Somali ve Filistin’e insani yardım yardımlarda bulunuyordu. Dernek, özellikle Suriye’ye gönderdiği ambulans ve sağlık hizmetleri ile gündeme gelmişti. Derneğin 53 ülkede yardım faaliyetlerde bulunuyor.

Almanya'nın İslami yardım derneklerine karşı tahammülsüzlüğü ilk değil bundan öncede özellikle Filistin'e dönük yardım faaliyetlerde bulunan bir çok dernek kapatılmıştı. 

Ansaar International'in yardım listesi:

ansaar1.jpg

ansaar2.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum