1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. ETKİNLİK

  4. Ali Şeriati Sempozyumu Başladı
Ali Şeriati Sempozyumu Başladı

Ali Şeriati Sempozyumu Başladı

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde Ali Şeriati’nin düşünce dünyasının ele alan sempozyum başladı.

17 Kasım 2012 Cumartesi 17:35A+A-

Sempozyumun iki gün sürecek..

Ali Şeriati'nin eserlerini külliyat olarak yayımlayan Fecr Yayınevi, Ali Şeriati hakkında müzakereli bir sempozyum düzenliyor. İstanbul Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki sempozyum başladı. Değerlendirme oturumu ile birlikte beş oturumdan oluşan sempozyum Ali Bulaç'ın konferansı ile başladı.

Şeriati'nin entelektüel niyeti, dili, Müslüman düşüncedeki yeri, Türkiye'de okunma biçimi, siyasal düşüncesi, çağdaş ideolojilere bakışı, modernizm ve geleneğe yaklaşımı, dinler tarihine bakışı, özgürlük algısı, kadınlar hakkındaki düşüncelerinin ele alınacağı etkinlik bugüne kadar Şeriati hakkında Türkiye'de düzenlenen en geniş kapsamlı etkinlik olması bakımından dikkate değer.

Sempozyuma başkan, tebliğci ve müzakereci olarak katılan isimler şöyle: Ali Bulaç, Necdet Subaşı, Hamza Türkmen, Hicabi Kırlangıç, Derya Örs, Cihan Aktaş, Yıldız Ramazanoğlu, Alev Erkilet, Coşkun Çakır, Mustafa Yılmaz, Mustafa Tekin, Ertuğrul Cesur, İlhami Güler, Ümit Aktaş, Yücel Bulut, Şamil Öcal, Şinasi Gündüz, Mehmet Evkuran, Hilal Kaplan, Kadir Canatan, Ejder Okumuş, Gürbüz Deniz, Bayram Ali Çetinkaya, Mahmut Aydın, Hakan Olgun, Murat Demirkol.

ali-seriati-sempozyumu-afis.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum