1. HABERLER

  2. HABER

  3. Akşehir’deki Zorbalık Hakkında Suç Duyurusu
Akşehir’deki Zorbalık Hakkında Suç Duyurusu

Akşehir’deki Zorbalık Hakkında Suç Duyurusu

Akşehir'de seçim arifesinde yaşanan zorbalık hakkında Av. Müşir Deliduman'ın bugün saat 12.30'da Konya Adliyesinde gerçekleştireceği suç duyurusuna duyarlılık sahibi herkes davetlidir.

13 Haziran 2011 Pazartesi 00:54A+A-

Akşehir Seçim Kurulu Başkanı Derviş Eryıldırım seçim eğitimi almak için Akşehir Kültür Merkezi'nde toplanan yaklaşık 600 öğretmene hakaretler yağdırmış ve başörtülüleri salondan çıkartmıştı. Başörtüsü yasağı adı verilen uygulamanın ne kadar keyfi ve kuralsız bir zulüm olduğunun bir kere daha belgelenmesi anlamına gelen bu olay aynı zamanda halkın iradesini sandığa yansıtmak amacıyla gerçekleştirilen seçimlerin nasıl bir zorbalık zemininde cereyan ettiğini de ortaya koymuştu.

Seçim kurulu başkanı ve aynı zamanda ağır ceza hâkimi olan Derviş Eryıldırım'ın bu tutumunun görmezden gelinebilecek, geçiştirilebilecek bir şey olmadığını, bu zorbalığa karşı tepki verilmesi gerektiğini ifade eden Av. Müşir Deliduman bugün (Pazartesi) saat 12.30'da Konya Adliyesinde suç duyurusunda bulunacak. Muhatabın hâkim olması nedeniyle HSYK'ya iletilmek üzere Adalet Komisyonu Başkanlığı'na yapılacak suç duyurusunu gerçekleştirecek Av. Müşir Deliduman'ın eylemini destekleyelim.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT