1. HABERLER

  2. HABER

  3. “AKP’ye Oy Veren Elleriniz Kurusun!”
“AKP’ye Oy Veren Elleriniz Kurusun!”

“AKP’ye Oy Veren Elleriniz Kurusun!”

3. Ordu Komutanı Saldıray Berk, Başbağlar köyünde yaptığı ziyaret sırasında Erdoğan'ı vatanı satmakla suçladı. Köylülere oylarını nereye verdiklerini soran Berk 'AK Parti' yanıtını alınca 'elleriniz kurusun' dedi.

13 Temmuz 2010 Salı 11:21A+A-

Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı merkeze 240 kilometre uzaklıkta bulunan Başbağlar köyünü 2008 yılı Mayıs ayında ziyaret eden 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk, yaptığı konuşmalar ile AK Parti'ye ve Başbakan Erdoğan'a ağır eleştirilerde bulundu.

Daha önce de hükümete yönelik ağır eleştiriler ve internette yayınlan ses kayıtları ile gündeme gelen Orgeneral Saldıray Berk, bu kez de muhafazakar yapısı ile bilinen ve 1993 yılında 33 sakinini hunharca bir saldırıya kurban veren Başbağlar köyünde hükümete yönelik sarfettiği sözlerle gündeme geldi.

Haber-24 sitesine göre Orgeneral Saldıray Berk ile üst düzey rütbeli subayların Başbağlar köyünde bulunan ve Tunceli iline sınır olan jandarma Karakolunda inceleme sonrası köy halkıyla köy kahvesinde bir araya geldi.

Başbakan'ın memleketi sattığını biliyor musunuz?

Köy kahvehanesinde köylünün sorunlarını dinleyen Orgeneral Berk daha sonra köy sakinlerine seçimlerde oylarını hangi partiye verdiklerini sordu. Vatandaşlardan "Ak Parti'ye" yanıtını alan Saldıray Berk "AK Parti'ye oy veren elleriniz kurusun!" dedi.

Bunun üzerine köy sakinlerinden Necati Aydınoğlu, (70) "Neden öyle diyorsunuz paşam ben de verdim oyumu!" dedi. Necati Aydınoğlu'na dönen Orgeneral Saldıray Berk, "Sen niye oyunu AK Parti'ye verdin?" sorusunu yöneltti. Bunun üzerine Necati Aydınoğlu kış aylarında İstanbul'da ikamet ettiğini ve Nurettin Sözen zamanında İstanbullunun susuzluktan kavrulduğunu Recep Tayip Erdoğan'ın Ak Parti'den Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 6 ay gibi kısa bir sürede bu sıkıntılarının giderilmesi üzerine Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı sevdiği için oy verdiğini söyledi.

Cevabı tatmin edici bulmayan Berk "Bu iyi de memleketi sattığını da biliyor musun?" dedi.

"Onu bilmiyorum." diyen Necat Aydınoğlu, paşadan duyduğu bu kelimeler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Gerçekleşen bu kısa süreli ziyarette bir çok köylünün de konuşmalara şahit olduğu öğrenildi.

Başbağlar köyü halkı 1993 yılında 27 sakinini kurşuna dizilmek suretiyle, 5 sakinini de yanarak toplam 33 kişiyi vahşice bir saldırıya kurban vermişti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum