1. HABERLER

  2. HABER

  3. Akdoğan İle HDP Heyeti TBMM'de Görüştü
Akdoğan İle HDP Heyeti TBMM'de Görüştü

Akdoğan İle HDP Heyeti TBMM'de Görüştü

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Başbakan Yardımcısı Akdoğan ile görüşmesi sonrası İzleme Heyeti'nin oluşturulacağını açıkladı.

12 Mart 2015 Perşembe 23:37A+A-

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüştüklerini söyledi.

Buldan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bunun rutin görüşmelerden bir tanesi olduğunu belirterek, "Başbakan Yardımcısı Akdoğan ile görüştük. Tabii izleme kuruluyla ilgili görüşlerimizi belirttik. Ama onların İmralı adasına ne zaman gideceği henüz netleşmedi. Haftasonu biz gidiyoruz, bunu netleştirdik" dedi.

Buldan, görüşme sonrası 16 kişilik bir izleme heyetinin oluşturulduğunu açıkladı.
Buldan, "Heyet, bölge başkanları ve akil insanlardan oluşacak. Heyet, bir sonraki İmralı görüşmesine katılacak. Görüşmeye Sırrı Süreyya Önder ile katıldık" diye konuştu.

Aydoğan: 'Külliyen yalan ve uydurmadır'
 
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Çözüm Süreci'ne ilişkin izleme heyetinde yer alan 16 ismin belirlendiği iddialarının külliyen yalan ve uydurma olduğunu söyledi.
 
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Çözüm Süreci'ne ilişkin izleme heyetinde yer alan isimlerin belirlendiği iddialarıyla ilgili, "Bazı basın organlarında 16 kişilik izleme heyeti kurulduğu belirtilerek isim listesi yayınlanmaktadır. Bunlar külliyen yalan ve uydurmadır" açıklamasında bulundu.
 
Akdoğan, *Meclis'te gerçekleşen sıradan bir görüşmeye atfen spekülasyonlara yol açacak açıklamalar yapılması sürecin ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır* dedi.'Külliyen yalan ve uydurmadır'
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Twitter'daki hesabında, Çözüm Süreci'ne ilişkin izleme heyetinde yer alan isimlerin belirlendiği iddialarıyla ilgili, "Bazı basın organlarında 16 kişilik izleme heyeti kurulduğu belirtilerek isim listeleri yayınlanmaktadır. Bunlar külliyen yalan ve uydurmadır. Meclis'te gerçekleşen sıradan bir görüşmeye atfen spekülasyonlara yol açacak açıklamalar yapılması, sürecin ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır" değerlendirmesine yer verdi.

AA

HABERE YORUM KAT