1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. AK Parti’nin Sosyal Medyaya İlişkin Etik Kurallar Arayışı Trol Sorununa da Dokunacak mı?
AK Parti’nin Sosyal Medyaya İlişkin Etik Kurallar Arayışı Trol Sorununa da Dokunacak mı?

AK Parti’nin Sosyal Medyaya İlişkin Etik Kurallar Arayışı Trol Sorununa da Dokunacak mı?

AK Partili Ünal’ın sinyalini verdiği düzenlemenin Parti adına önüne gelene parmak sallayan, itibar suikastçiliği yapan; tehdit, iftira ve şantaj temelinde söylem oluşturan trollük ahlaksızlığını da kapsayıp kapsamayacağı merak konusu.

10 Ocak 2020 Cuma 17:04A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “AK Parti olarak önümüzdeki günlerde sosyal medya etik kuralları yayınlayacağız” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazeteciler ile bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen programda gazetecilerin talep ve sorunlarını dinleyen Ünal, “Artık bugün konvansiyonel medyadan ziyade sosyal medya dediğimiz anlık bir haberleşme biçimiyle karşı karşıyayız. Bu da kaçınılmaz olarak habercilik anlayışında yeni sorumluluklar ve yeni değişiklikler anlamına geliyor. Henüz daha dijital dönüşümün sonuçları açısından yeni medya kendi ahlaki düzenini oluşturmuş değil. Özellikle bunu sosyal medyada çok net bir şekilde görüyoruz. Sosyal medya da kullanılan dil ve sosyal medya da oluşturulan dijital habercilik biçiminin kendi etik kurallarını, kendi çerçevesini önümüzdeki süreçte daha net bir şekilde oluşturacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ünal, AK Parti olarak önümüzdeki günlerde sosyal medya etik kuralları yayınlayacaklarına dikkat çekerek, “AK Parti olarak sosyal medyada hem farklı siyasi çizgilerin hem de özellikle kendimiz için bağlayıcı olacak nitelikte bir sosyal medya etik kurallar listesi yayınlayacağız. Bugün hepimizin aslında bir yönüyle haberleşme ve habercilik biçimine dönüşen sosyal medyaya ilişkin şikayetlerimiz var” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum