1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. AK Partili Ümraniye Belediyesi mülteci düşmanı Demet Akalın’ı sahneye çıkardı!
AK Partili Ümraniye Belediyesi mülteci düşmanı Demet Akalın’ı sahneye çıkardı!

AK Partili Ümraniye Belediyesi mülteci düşmanı Demet Akalın’ı sahneye çıkardı!

AK Parti Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım; "Müzik dünyasının sevilen iki ismi Demet Akalın ve Hande Yener'in sahne aldığı coşkulu, keyifli bir geceyi geride bıraktık." paylaşımından önce kimi konuk ettiğini araştırmalıydı!

15 Eylül 2021 Çarşamba 13:41A+A-

Fatih Demir / HAKSÖZ HABER

AK Parti Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım 13 Eylül tarihinde belediye tarafından düzenlenen Yazfest adlı organizasyonun sona erdiğini duyururken ilginç fotoğraflar paylaşarak tepki çekmişti. En kötüsü de ırkçı paylaşımları ile sosyal medyada göçmenlere hakaretler eden “sanatçı”yı sahneye çıkarmıştı.

Demet Akalın adlı "sanatçı"nın ırkçı hezeyanlar ile yaptığı paylaşımlarını çabuk unutan belediyeler insan sevmeyen "sanatçıları" etkinliklerine katarak neyi amaçlıyor bilemiyoruz!

 

Demet Akalın'ın ırkçı paylaşımlarına bir kaç örnek,

demet-akalin-6.jpg

 

Bir kullanıcının Türkçe kelimeleri düzgün kullanmayışına Demet Akalın şu cevabı veriyor, 

demet-akalin-4.jpg

 

 

Gazeteci Adem Metan'ın bir film önerisine balıklama ırkçılık ile atlayıp,

demet-akalin-3.jpg

 

Türkiyeli kadınlara hakaretler yağdıran provokatör Afgan Sunatullah Saadat'ı eleştiren bir paylaşıma Demet Akalın'ın eleştirisi "Kim dur diyecek?" olmuş

demet-akalin-2.jpg

 

Mültecilerin sınır kapılarının açılması ile beraber sınıra yönelmelerini tiye alan ırkçılara Demet Akalın'ın ırkçı cevabı da oldukça tepki çekmişti. 

demet-akalin-donusleri-olmasin-buna-cevap.jpgdemet-akalin-donusleri-olmasin.jpg

 

Bunca ırkçı nefreti ısrarla dile getiren "sanatçıların" AK Partili belediyelerce konuk edilmesi normal görülmüyor. 

Irkçı şiddet ve nefreti körükleyen siyasilerin "sanat" uzantısı olan bu isimlerin etkinliklerden kazandıkları paralar ile lüks evlerinden "kuru ekmeğe" muhtaç insanlara karşı takındıkları söylemleri belediyelerin unutmuş gibi yapmaktan öte, görmesi gerekirdi! 

AK Parti Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, dindar gençliği yarı çıplak bedenlere hayran hayran bakarken çekilen görseli de gurur duyulacak bir eylemin sonucu olarak paylaşmıştı.

 

İsmet Yıldırım'ın paylaşımı,

ismet-yildirim-demet-akalin.jpg

 

Nasıl keyif alabildi bilmiyoruz ancak Müslüman kimliğe sahip olduğu düşünülen gençlerin hayran kültleri ekseninde yıpratılması Müslümanların tepkisine neden olurken, ‘keyif alınacak değil üzgün olunması gereken bir durum’ yorumları ile karşılandı. 

İsmet Yıldırım'ın organizasyonda kimlerin sahne alıp almayacağını bilmediğini sanmıyoruz. Çünkü geçtiğimiz günlerde belediyelerce yapılan tüm etkinliklerin belediye reisleri tarafından sosyal medya hesaplarında gururla paylaşıldığını gördük.

Yazın sona ermesini "festival çılgınlığı" altında kutlayan belediyelerin, diğer işlere zamanı nasıl kalıyor onu da merak ediyoruz? Sonbaharda yollarda göçükler oluşacak ve yolların en yoğun olduğu vakitlerde onarım işlerine girişecek belediyelerin mazeretleri de "Festivallerden başımızı kaldıramadık" olursa hiç şaşırmayız! 

'Belediyeler insanları sosyal hayatın içine katarak eğlendirmelidir' bunda bir sorun olmadığı aşikar.

Asıl sorun belediyelerin festival organizasyonlarındaki ve etkinliklerindeki sahnelerine hangi isimleri davet ettiklerini bilmiyor olmalarından ya da bilip de umursamamalarından kaynaklanıyor! 

Afganlara ve Suriyelilere yönelik alenen ırkçılık yapan iğreti isimlerin sahne aldıkları ve onları alkışlayanların ise "mültecilere kalkan olduğu" ironisi ise bir başka hayreti uyandırıyor. 

HABERE YORUM KAT

10 Yorum