1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. AK Parti'den Başbuğ, Ataklı ve Sağlar için suç duyurusu
AK Parti'den Başbuğ, Ataklı ve Sağlar için suç duyurusu

AK Parti'den Başbuğ, Ataklı ve Sağlar için suç duyurusu

AK Parti, 81 ilde İlker Başbuğ, Fikri Sağlar ve Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunacak.

06 Ocak 2021 Çarşamba 18:13A+A-

AK Parti Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanununun “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” başlığını taşıyan 21’ncı maddesine istinaden, Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

Söz konusu açıklamaların zihinlerin gerisindeki darbe sevdasını açık ettiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sadece bu üç örnek dahi, Türkiye’nin 97 yıllık Cumhuriyet tarihinde elde ettiği milli iradenin üstünlüğünü esas alan kazanımları hala hazmedemeyenlerin, vesayet ve darbe dönemlerinin özlemiyle yanıp tutuştuğunu göstermeye yeterlidir. Demokrasi tarihimizde siyasetin darbelerle inkıtaya uğratıldığı dönemler olmuştur. Bugün seçilmişlerin en kritik demokratik mücadele süreci devam ederken, bu tür söylemlerin ve yaklaşımların, kesinlikle iyi niyetli olmadığı, arkasında farklı ajandaların ve gayelerin bulunduğu tartışmaya mahal vermeyecek şekilde açıktır.

"Milletimizin, bu karanlık zihniyete de hak ettiği dersi vereceğinden şüphe duymuyoruz"

Unutulmamalıdır ki terörle ve her türlü vesayet odağı ile mücadele demokrasiyi koruma mücadelesidir. Hak ve özgürlük mücadelesinde ülkemizin elde ettiği kazanımlara, vesayetten darbeye, terör örgütlerinin saldırılarından uluslararası tuzaklara kadar nice badireleri göğüsleyerek sahip çıkan milletimizin, bu karanlık zihniyete de hak ettiği dersi, demokrasi ve hukuk sınırları içinde vereceğinden şüphe duymuyoruz.”

“Cumhurbaşkanımıza yönelik bir saldırı olarak görüyoruz”

Suç duyurusunun 81 ildeki AK Parti teşkilatları tarafından yapılacağı belirtildi.

“Bu saldırıları demokrasinin kalbi milli iradeye, onun taşıyıcısı siyaset kurumuna ve nihayetinde bizatihi demokrasimize, partimize ve seçilmiş Cumhurbaşkanımıza yönelik bir saldırı olarak görüyor ve hukukun bize verdiği hakları kullanarak, suç duyurusunda bulunmak suretiyle, milletimize ve tarihe karşı görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Tüm diğer siyasi partileri de demokrasi karşıtı bu açıklamalara tepki vermeye davet ediyoruz. Benzer her türlü girişime karşı da aynı kararlılıkla mücadele edeceğimizi özellikle belirtmek istiyoruz” denildi.

Kaynak: TRT Haber

HABERE YORUM KAT

2 Yorum