1. HABERLER

  2. HABER

  3. AK Parti'den Askere Sert Cevap
AK Partiden Askere Sert Cevap

AK Parti'den Askere Sert Cevap

TBMM Başkanvekili Yakut, bir albayın internete düşen ses kaydına, “İktidar hakkında konuşmak haddin değil!” diyerek 27 Nisan'a gönderme yaptı.

30 Nisan 2011 Cumartesi 19:06A+A-

Albayın garnizonda AK Parti ve yöneticilerine hakaretler yağdıran ses kaydına AK Parti'den sert tepki geldi: "Gece bildiriyi verdiniz, sabah cevabını aldınız!"

İnternete düşen Çankırı Garnizon Komutanlığındaki albayın sözleri TBMM Başkanvekili Sadık Yakut tarafından sert bir şekilde eleştirildi.

"KİMSENİN HADDİNE DEĞİL"

Askere, "İktidar hakkında konuşmak haddin de, hakkın da değil", "Gece bildiriyi verdiniz, sabah cevabını aldınız. Bundan sonra da yayınlayamayacaksınız", "PKK ile mücadelede neredesin, yoksun" gibi sözlerle yüklenen Yakut, "Bizim görevimiz nasıl ki Türkiye'yi imar etmekse, siz de ülkeyi dış tehlikelere karşı korumak için çalışacaksınız. Onun haricinde hiçbir şeye karışamayacaksınız" dedi.

Yakut, albaya hitaben, "İktidar hakkında konuşmak senin haddine değil, hakkın da değil. Senin görevin ülkeyi dış tehlikelere karşı korumak" dedi.

Yakut, şöyle devam etti:

"Senin görevin 1960, 1971, 1980 ve 28 Şubat'ta olduğu gibi hükümetlere ültimatom vermek değil. Öncekiler gibi şapkayı alıp kaçan hükümetler mi var?"

ŞAPKAYI ALIP KAÇACAK BAŞBAKAN VAR MI?

"Şapkayı alıp kaçacak Başbakan mı var? Gece bildiriyi verdiniz, sabah cevabını aldınız. Bundan sonra da yayınlayamayacaksınız. Hiç kimse, kimsenin görevine karışmayacak. Herkes görev alanları içerisinde hareket edecek ve anayasal kuruluşların tamamı da yasalara riayet edecek.

Hiçbir kurumun içerisinde hukuk dışı yapılanmaya müsaade etmeyeceğiz, bunu herkes böyle bilsin. PKK ile mücadelede neredesin, yoksun. Görevinizi yapacaksınız. Bizim görevimiz nasıl ki Türkiye'yi imar etmekse siz de ülkeyi dış tehlikelere karşı korumak için çalışacaksınız. Onun haricinde hiçbir şeye karışamayacaksınız."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum