1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. AK Parti'de 22 İl Başkanı Değişecek
AK Parti'de 22 İl Başkanı Değişecek

AK Parti'de 22 İl Başkanı Değişecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti'de yenilenme süreci kapsamında 22 il başkanının değişeceğini açıkladı.

25 Ekim 2017 Çarşamba 15:07A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, A Haber'de katıldığı canlı yayında AK Parti'de değişim ve istifalarla ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti'de parti teşkilatları ve belediye başkanları temelinde başlayan değişimin süreceğini dile getiren Çalık, 'Cumhurbaşkanımızın genel başkan olmasıyla birlikte partideki yenileşme hareketimize hız verdik. İstifalar bir son değildir, yeni bir başlangıç olabilir. İstifa eden belediye başkanlarımız, partimizde alınan kararları yerine getirmişlerdir. Bunların siyasi, hukuk, sosyal olarak sorunları varsa gereği yerine getirilecektir. Bizim aldığımız kararlar neticesindeki istifaların kabulü bizim için yeniden bir yenilenme hareketidir. Biz hep bir değişimin adresi olduğunu söyledik. Cumhurbaşkanımızın genel başkan olmasıyla birlikte partideki yenileşme hareketimize hız verdik" dedi.

22 İL BAŞKANIN DEĞİŞİMİ SOZ KONUSU 

"Partinin yönetim kademesinde MKYK başta olmak üzere, teşkilatlarımızda bugün 22 il başkanımızın değişimi söz konusu" diyen Çalık,  "Kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediye başkanlarımız; her konuda yenilenme. Bunlara sadece yenilenme hareketi olarak bakmak lazım. AK Parti bir veda partisi değil, vefa partisidir. Yani istifa bir son değil, bir başlangıç olacaktır. Arkadaşlarımız da partimizden değil, belediye başkanlığı görevlerinden istifa etmiştir' ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

1 Yorum