1. HABERLER

  2. HABER

  3. AK Parti Gençlik Kollarından 183 İdam Kararına Protesto
AK Parti Gençlik Kollarından 183 İdam Kararına Protesto

AK Parti Gençlik Kollarından 183 İdam Kararına Protesto

Mısır'da cunta yargısının Müslüman Kardeşler üyesi 183 müslüman hakkında verdiği idam kararları Fatih Saraçhane Parkı'nda AK Parti Gençlik Kolları tarafından protesto edildi.

07 Şubat 2015 Cumartesi 16:57A+A-

Mısır’da'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye düzenlenen darbeden sonra başlayan olaylarda 16 polisi öldürmekle suçlanan 188 Müslüman Kardeşler üyesinden 183'ü hakkında idam kararı verilmesi Fatih Saraçhane Parkı'nda toplanan AK Parti Gençlik kolları üyeleri tarafından protesto edildi.

Cuma namazından sonra Fatih Camii’nde toplanan grup sloganlarla camiden Fatih Saraçhane parkına doğru bir yürüyüş gerçekleştirdi. Saraçhane parkında gerçekleştirilen eylemde “Katil Sisi, Seninleyiz Mursi" sloganları atılırken Arapça ve Türkçe dövizler açıldı. Grup üyeleri “Rabia" işareti yaptı. 183 Müslüman Kardeşler mensubunun idam kararını kınamak için toplandıklarını ve bu idam kararlarını engellemek için toplandıklarını belirtti. Mısır'ın eski milletvekillerinden Adil Raşit, Arapça basın açıklaması okurken, Türkçe basın açıklamasını AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Algan okudu. Algan “Mısır'daki darbeye Müslüman Kardeşler tepki göstermiş, darbeye tepki gösterenler çok büyük bir zulümle karşı karşıya bırakılmıştır. Bu zulmün son örneği de 183 kişinin darbe karşıtlığı gerekçesiyle idama mahkum edilmesidir. Tarihinde bir çok darbe yaşamış bu ülkenin gençleri olarak bu duruma tepki gösteriyoruz. '28 Şubat'ı 'e-muhtıra'yı '17 ve 25 Aralık'ı yaşamış bir gençlik olarak bu duruma tepki gösteriyoruz." ifadelerini kullandı.

akp-183-idam-protesto1.jpg

akp-183-idam-protesto2.jpg

akp-183-idam-protesto3.jpg

akp-183-idam-protesto4.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum