1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ahmet Türk, 'HDP Barajı Geçemezse...'
Ahmet Türk, 'HDP Barajı Geçemezse...'

Ahmet Türk, 'HDP Barajı Geçemezse...'

Mardin Büyükşehir Eş Başkanı Türk sessizliğini bozdu ve 2015 genel seçimlerine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

10 Şubat 2015 Salı 07:26A+A-

Mardin Büyükşehir Eş Başkanı Ahmet Türk, Türkiye'deki 2015 genel seçimleri faaliyetleri kapsamında Almanya'da konuşma yaptı. Türk, yaklaşan seçimler için "Seçim barajına takılıp seçilmezsek de bu vebal devletindir. Bizler de kendi kaderimizi kendimiz tayin ederiz. Bundan sonrasını devlet düşünsün" dedi.

"TBMM'YE GİREMEZSEK ONLAR DÜŞÜNSÜN"

Ahmet Türk konuşmasında, "Seçimlere senelerdir yüzde %10 barajından dolayı bağımsız adaylarla girdik. 7 Haziran seçimleri sonrası barajı aşamazsak ve TBMM'ye giremezsek onlar düşünsünler. SHP zamanında (1991) zor girişimler sonucu grup olarak hazırladığımız Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Raporu diye bilinen 'Kürt Raporu'ndan örnek verseler de, bu raporu bir türlü geliştiremediler. Zaten CHP bizimle seçim ittifakından kaçıyor" ifadelerine yer verdi.

"BARAJA TAKILIRSAK..."

Hükümeti de eleştiren Ahmet Türk, "Bizden adeta 'çözüm süreci' adına sadakat bekliyorlar. Demokrasiye inanıyorlarsa önce barajı düşürsünler. Yoksa seçim barajını her türden demokratik girişimlerimizle zorlayacağız" diyen Türk "Halkların kurtuluşu için silah artık yanlız başına yetmiyor. Bunun yanı sıra siyasetin kapısını aralamamız gerek. Savaşta kazandıklarınızı siyaset masasında yitirebilirsiniz. Türkiye halkına karşı duyduğumuz sorumluluğun gereği HDP olarak seçimlere gireceğiz. Bunca direnişe ve bedele rağmen barajı geçmezsek bu şehitlerimize yapılmış bir hakaret olarak alnımızda kara leke olarak duracaktır. Seçim barajına takılıp seçilmezsek de bu vebal devletindir. Bizler de kendi kaderimizi kendimiz tayin ederiz. Bundan sonrasını devlet düşünsün" şeklinde konuştu. (Avrupa Postası)

HABERE YORUM KAT

3 Yorum