1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ahmet Şık'ın Kitabı Mahkeme Kararıyla Toplatılıyor
Ahmet Şıkın Kitabı Mahkeme Kararıyla Toplatılıyor

Ahmet Şık'ın Kitabı Mahkeme Kararıyla Toplatılıyor

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Şık'ın söz konusu kitabı için savcı Zekeriya Öz'ün talebi üzerine nöbetçi İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nden kitabın tüm nüshalarının toplatılması kararı çıkarıldığı öğrenildi.

24 Mart 2011 Perşembe 16:46A+A-

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık'ın basım aşamasında olduğu belirtilen kitabının tüm nüshalarının toplanması yönünde mahkeme kararı alındığı kaydedildi. Kitabı basma hazırlığındaki yayın evinde yapılan aramalara paralel, polis ekiplerinin burada olduğu belirtilen kitap nüshası için Radikal gazetesine gittiği öğrenildi.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Şık'ın söz konusu kitabı için savcı Zekeriya Öz'ün talebi üzerine nöbetçi İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nden kitabın tüm nüshalarının toplatılması kararı çıkarıldığı öğrenildi. Savcının talebinde kitabın Ergenekon terör örgütünün faaliyetleri kapsamında yazıldığı ve örgütün propagandası yapıldığı belirtildi.

Kararda da kitabın Ergenekon terör örgütü kapsamında adil yargılamayı etkileme ve terör örgütü propagandası yapmayı amaçladığı ifade edildi. Bu karar üzerine kitabın basılacağı yayın evinde arama yapılmıştı. (CİHAN)

HABERE YORUM KAT