1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ahmet Kalkan vefat etti
Ahmet Kalkan vefat etti

Ahmet Kalkan vefat etti

Tevhidi hassasiyetlerle yürüttüğü davet ve eğitim çabalarıyla tanınan Ahmet Kalkan vefat etti.

16 Ekim 2021 Cumartesi 10:38A+A-

Kur’an ve Sünnet merkezli bir İslami kimliğin inşası bağlamında öne çıkan gayretleriyle İslami camiada tanınan Ahmet Kalkan kardeşimiz vefat etti.  

Allah Teala rahmet etsin. Tevhidi hassasiyetlerle sürdürdüğü hayatını, amellerini cennetiyle mükafatlandırsın!

Cenazesi yarın defnedilecek

Ümraniye merkezli Kalem-Der’in de başkanlığını yapan Ahmet Kalkan kardeşimizin cenazesi yarın (17 Ekim Pazar) defnedilecektir.

Kalem-Der'in yaptığı açıklamada "Ahmet Kalkan hocamızın cenazesi, Ataşehir Kayışdağı Aksekili Mehmet Uslu Camiinde öğlen namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Ümraniye/Hekimbaşı mezarlığına defnedilecektir." denildi.

Yoğun Bakımdayken Son Yazdıkları

Ahmet kalkan kardeşimizin yoğun bakımdayken en son yazdıkları:

"İslam'dan daha güzel bir inanç ve hayat görüşü olabilir mi hiç, mümkün mü? Halkın en kötü gördüğü ölümü size sevdiriyor. Hayatımız da ölümümüz âlemlerin rabbine ait. O dilemedikçe kimse ve hiçbir virüs zarar veremez. Sabır denilen nimet yaşanırsa dünyamızı da aydınlatır. Esas virüs şirk virüsüdür, o hastalarla ne kadar ilgileniyoruz. Müslümanın morali hiç mi bozulmaz? Bozulur elbet, ama hemen ayetler elinden tutar, dualar devreye girer, sabır dayanak olur ve karamsar olmadan her şeyin imtihan olduğunu hatırlar. Hepinize selam. Yoğun bakımda olsam ve en az dört gün boyunca buradasın denilse de ben iyiyim, merak edilecek bir durumum yok. Bakın biraz zorlanarak da olsa yazdığıma göre. Sevgiler..."

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

61 Yorum