1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. “Ahlâki Üstünlüğü Kaybettiğimiz İçin İstanbul'u Kaybettik”
“Ahlâki Üstünlüğü Kaybettiğimiz İçin İstanbul'u Kaybettik”

“Ahlâki Üstünlüğü Kaybettiğimiz İçin İstanbul'u Kaybettik”

AK Parti İstanbul Milletvekili AKPM üyesi hukukçu Mustafa Yeneroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ahlâki üstünlüğü kaybettiğimiz için İstanbul'u kaybettik" ifadesini kullandı.

24 Haziran 2019 Pazartesi 03:55A+A-

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan AK Parti İstanbul Milletvekili AKPM üyesi hukukçu Mustafa Yeneroğlu, 23 Haziran seçim sonuçlarına yönelik önemli ifadeler kullandı.

Yeneroğlu şöyle konuştu; “Ahlâkî üstünlüğü kaybettiğimiz için Istanbul’u kaybettik Samimî öz eleştiri yaparak yeniden ümit olabiliriz. Bunun için geçmişi ve mitleri bırakıp geleceğe ve gençlerin hayallerine bakmalı, rasyonalite, hukukun üstünlüğü, kuvvetler ayrılığı ve temel haklara odaklanmalıyız.

Benim de bir Türkiye hayalim var. Herkesin ayağının yere bastığı, beğenmediğimiz düşüncelerin öfke veya şiddet ile bastırılmadığı, toplumsal farklılığın zenginlik kabul edildiği, Türkiye’nin refahının çok seslilikte görüldüğü ve karşılıklı tahammülsüzlüğün aşıldığı bir Türkiye.

Karşılıklı olarak bizi endişelendirmesi gereken bizim gibi düşünmeyenler, inanmayanlar veya yaşamak istemeyenler değil, korkularımızın öz güvenimizi aşmış olması ve birbirimizi ezerek yol alabileceğimiz zannı.. Hayallerini yurt dışında kuran gençler gerçeği bizi endişelendirsin.”

HABERE YORUM KAT

10 Yorum