1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. Afganistan'da Vurulan Serkan Polat'tan Haber Yok!
Afganistanda Vurulan Serkan Polattan Haber Yok!

Afganistan'da Vurulan Serkan Polat'tan Haber Yok!

Afganistan’da bulunan Serkan Polat isimli bir Türkiyelinin Amerikan askerleri tarafından yaralandığı ve esir edildiği bildirildi. Polat'tan haber alınamıyor...

08 Eylül 2010 Çarşamba 16:20A+A-

Kenan Kıran'ın haberi:

Afganistan'ın Gazne şehrinde çalışan Serkan Polat'ın (29) Amerikan askerlerinin silahlı saldırısı sonucu yaralandığı ve kendisinden haber alınmadığı öğrenildi.

Serkan Polat'ın babası Mustafa Polat, eşi Neslihan Polat ve ağabeyi Aytaç Polat; Dışişleri Bakanlığı'na başvurdu ve Serkan Polat'ın Türkiye'ye teslim edilmesini için Kabil Büyükelçiliği'nin girişimde bulunmasını istedi.

"SERKAN POLAT YARALI, EVLADIMIZI TESLİM EDİN"

Dışişleri Bakanlığı'na yaptığı başvuruda, Serkan Polat'ın Afganistan'da yaralanıp esir edildiği belirtilerek, şöyle denildi:

"Serkan Polat, bilmediğimiz sebebten dolayı Afganistan'ın Gazne şehrinde bulunmakta iken Amerikan askerlerinin silahlı saldırısı sonucu yaralanmış ve esir edilmiştir. Oğlumun yanında bir arkadaşı bize 1 hafta evvel telefonla durumu bize bildirmiştir. Oğlumuz yaralı halde her an öldürülme tehlikesi veya ağır işkence altında olabilir. Bir an evvel evladımızın kurtarılmasını taleb ederim. Bu sebeple Bakanlığınızın harekete geçerek Kabil Büyükelçisi'nin oğlumuzu bulunduğu yerde ziyaret ederek bize bilgi vermenizi ve evladınızı bize teslim etmenizi acilen talep ediyoruz."

SERKAN POLAT'IN 4 ÇOCUĞU VAR!

Adıyaman Besni doğumlu Serkan Polat'ın, Rukiye (10), Esra (9), Meryem (3) ve Abdullah (1) adlı 4 çocuğu olduğu öğrenildi. 29 yaşındaki Serkan Polat, Gaziantep Şehit Kamil ilçesinde ikamet ediyordu.

(Vakit)

HABERE YORUM KAT