1. HABERLER

  2. HABER

  3. ADD'de Başörtülüye Burs Yokmuş!
ADDde Başörtülüye Burs Yokmuş!

ADD'de Başörtülüye Burs Yokmuş!

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Tansel Çölaşan, başı açık fotoğraf vermeyenlere burs vermediklerini söyledi. Başörtülü öğrenciler bir onlara kalmıştı!!

06 Ocak 2011 Perşembe 10:26A+A-

Habertürk'te Balçiçek İlter'in yönetimindeki Karşıt Görüş'te "hakim ve savcı adayların fişlenmesi" konusu tartışıldı. Emekli Başsavcı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Tansel Çölaşan, konuya ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.

Bazı mesleklere girerken "fişleme" tabir edilen kriterler uygulandığını kaydeden Çölaşan, "Mesela polis... Suçlananın arkasında dolaşacak kişinin ailesinde suç işlemiş kişi olmamalıdır. Bunu fişleme anlamında değil, o meslekte çalışanların mesleklerini sürdürürken adabına uygun yapıda bir çalışma hayatının düzenlenmesidir." şeklinde konuştu.

"Bir ilçeye hakim ya da savcı gidecek birinin orada toplumca kişiliğiyle, davranışlarıyla sosyal yaşantısıyla kabul gören kişi olmalıdır" diyen Çölaşan, bu kişilerin birtakım niteliklere sahip olup olmadığının objektif kriterlerle saptanması gerektiğini kaydetti.

Çölaşan, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin "türbanlı" öğrencilere burs verip vermediğine yönelik bir soruya da "Biz onların kim olduğuyla ilgilenmiyoruz, ancak başvuru belgeleriyle birlikte başı açık bir resim getirmeleri yasal olarak gerekli" şeklinde yanıt verdi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum