1. HABERLER

  2. HABER

  3. Adana'da Yolsuzluk Operasyonu: Durak Gözaltında
Adanada Yolsuzluk Operasyonu: Durak Gözaltında

Adana'da Yolsuzluk Operasyonu: Durak Gözaltında

Yolsuzluk iddiaları sonrası başlatılan operasyonda eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ile birlikte 17 kişi gözaltına alındı.

21 Haziran 2011 Salı 11:07A+A-

İçişleri Bakanlığı kararıyla görevinden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aytaç Durak'ın evinde arama başlatıldı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Aytaç Durak'ın Mithat Saraçoğlu Caddesi'ndeki evine gelerek arama yapmaya başladı.

Ekipler, aynı saatlerde Adana Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel'in evi, Adana Demirspor kulüp binası ile Büyükşehir Belediye binasında da arama başlattı.

Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel'in evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alındığı belirtiliyor.

İçişleri Bakanı'nın Açıklaması

İçişleri Bakanı Osman Güneş, Adana'da yapılan operasyonu değerlendirdi.

Güneş, yolsuzluk iddiaları sonrası başlatılan operasyonda eski Adana Belediye Başkanı Aytaç Durak ile birlikte 17 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Operasyonun detayları ile ilgili bilgi veren Güneş, Durak ile beraber çok sayıda ismin evinde aramalar yapıldığını söyledi.

Güneş, operasyon talimatının Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verildiğini ve detaylara da yine savcılığın hakim olduğunu anlattı.

28 Mart 2010'da İçişleri Bakanlığı'nca hakkındaki soruşturmalar sebebiyle görevinden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın evinde sabah saatlerinde mahkeme kararı ile arama yapılmıştı.

TRT HABER

HABERE YORUM KAT