1. HABERLER

  2. HABER

  3. SAĞLIK

  4. Adana'da Şehir Hastanesi'nde Davul-Zurnalı 'Urfa Sıra Gecesi' Rezaleti
Adana'da Şehir Hastanesi'nde Davul-Zurnalı 'Urfa Sıra Gecesi' Rezaleti

Adana'da Şehir Hastanesi'nde Davul-Zurnalı 'Urfa Sıra Gecesi' Rezaleti

Adana Şehir Hastanesi'nde öğle tatili sırasında personel için hastaneye ekip davet edilerek davul-zurnalı 'Urfa Sıra Gecesi' düzenlendiği ortaya çıktı. Görüntüler ise sosyal medyada tepki topladı. Bakanlık soruşturma başlattı.

25 Eylül 2019 Çarşamba 14:48A+A-

Adana Şehir Hastanesi'nde personele yönelik 'Urfa Sıra Gecesi' düzenlendiği ortaya çıktı.   Hastaların olduğu yerde böyle bir etkinlik düzenlenmesi tepki çekti.

Öğle tatili esnasında hastaneye ekip çağırılarak düzenlenen eğlenceyi CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin meclis gündemine taşıdı.

Şevkin, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın şu sorulara cevap vermesini istedi:

1- Adana Şehir Hastanesi’ndeki yöneticilere ve personele öğle yemeği esnasında ‘Urfa Sıra Gecesi’ düzenlenmesindeki amaç nedir?

2- Resmi kurumda mesai saatlerinde düzenlenen müzikli eğlence; devlet kurumu ciddiyetine yakışmadığı gibi hastanede tedavi gören, şifa arayan hastalara karşı bir hakaret niteliği taşımaz mı?

3- Çalışanlara moral-motivasyon bahane ediliyorsa mesai saatleri dışında, hastane dışındaki bir mekanda organizasyon yapılması daha doğru olmaz mıydı?

4- Sıra gecesi düzenleme kararını kim vermiştir? Sorumlular hakkında soruşturma açılmış mıdır?

5- Türkiye’deki diğer şehir hastanelerinde de böyle bir uygulama var mıdır?

6- Sayıştay raporuna göre, Elazığ'da 1 TL ödenen kemoterapi ilacı hazırlanmasına, Adana Şehir Hastanesi’nde 356 TL ödenmesinin nedeni nedir?

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Alınan bilgiye göre, hastanenin yemekhanesinde öğle arasında "Urfa sıra gecesi" tarzı eğlence düzenlendiği, hastane personelinin de dans ettiği yönünde bazı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar üzerine Valilik harekete geçti.

Yapılan inceleme sonrası konuyla ilgi idari soruşturma başlatıldı. (Karar)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum