1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Adalet ve hakkaniyet ilkesinin yerini devlet refleksi alınca
Adalet ve hakkaniyet ilkesinin yerini devlet refleksi alınca

Adalet ve hakkaniyet ilkesinin yerini devlet refleksi alınca

​​​​​​​Çıplak arama vb. iddialar üzerine iktidar sözcülerinin anlaşılmaz tutumu iktidar medyasının ‘tartışmasız sahiplenme’ tavrıyla daha tehlikeli noktalara taşınıyor.

28 Aralık 2020 Pazartesi 16:02A+A-

Rıdvan Kaya’nın yazısı:

Türkiye gündeminde şok etkisi yapan gözaltına alınan ve tutuklananların çıplak arandığı iddiaları üzerine başlayan tartışma ne yazık ki alışılagelen ‘devlet refleksi’ne yol açmış görünüyor. Gündeme gelen iddiaları sorgulamak, araştırmak ve kamuoyu nezdinde tatmin edici bir tarzda cevaplandırmak yerine hep yapıldığı üzere kapatma ve kapatırken de iddiayı gündemleştirenleri baskı ve tehdit yoluyla sindirme taktiği uygulanıyor.

Geçtiğimiz hafta konuyla ilgili iddiaları gündeme getirenlere ilişkin Ankara Başsavcılığından yapılan soruşturma açıklaması, ardından konunun takipçisi olan HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na yönelik olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun akılalmaz hakaret ve suçlamalarına şahit olmuştuk.

Aynı süreçte iktidara yakın medyada da konuyu dillendirenleri FETÖcülük vb. ithamlarla suçlama taktiğine yoğun biçimde başvurulduğunu gözlemlemiştik. Bugün bu tavrı Yeni Şafak Ankara temsilcisi Hüseyin Likoğlu’nun bir adım öteye taşıdığını görüyoruz.

Yazının Devamı >>>