1. HABERLER

  2. HABER

  3. Açlık Grevindeki Ahmet Ay’a Destek Ziyareti
Açlık Grevindeki Ahmet Ay’a Destek Ziyareti

Açlık Grevindeki Ahmet Ay’a Destek Ziyareti

Özgür-Der Diyarbakır şubesi ve Islah Hareketi üyeleri çatışmaların durması için açlık görevine giden Ahmet Ay’a destek ziyaretinde bulundu.

03 Ağustos 2010 Salı 19:50A+A-

Özgür-Der Diyarbakır şubesi ve Islah Hareketi, 1 Ağustos Pazar günü çatışmaları protesto etmek için açılık grevi başlatan İnsan ve Erdem Hareketi Temsilcisi ve "Kana Dur Girişimi" sözcüsü Ahmet Ay'a destek ziyaretinde bulundu.

Ay'ı eylemini sürdürdüğü Dağkapı civarında bulunan Sur dibinde ziyaret eden Islah Hareketi ve Özgür-Derliler, başlattığı eylem dolayısıyla Ay'ı tebrik ederek, eyleminin kanın durmasına vesile olması temennisinde bulundular.     

"Bijî Wekhevî"

"Silahlar Sussun, Analar Ağlamasın, Biji Biratî, Bijî Wekhevî" şeklinde pankartlar açan Ay, eylemi ve sağlık durumu hakkında bilgi vererek, "Yıllardır yaşanan acılar yanında benim açlığım hiçbir şeydir. Her gün insanlar ölüyor. Analar ağlıyor. Diğer duyarlı vicdanlar gibi aylardır "Kana dur" dedik, sesimizi duyan olmadı. Gelinen noktada yalnız bedenimize sözümüz geçiyor. Ne olur silahlar sussun. Analar artık ağlamasın." dedi.

Temiz Vicdanların Sessiz Çığlığı

Özgür-Der ve Islah Hareketi yöneticileri de, silahların konuştuğu ve insanların sağduyularını yitirdiği bir zamanda barış için açlık grevine giderek kardeşlik ve barışa olan bağlılığını böylesine güzel bir eylemle ortaya koyduğundan dolayı Ay'ı tebrik ettiler.  Eylemi bütün temiz vicdanların sessiz çığlığı olarak nitelendiren yöneticiler, barışa katkı sunması temennisinde bulundular.

Yazar Şeyhmus Diken'nin de hazır bulunduğu ziyaretlerden oldukça memnun olan Ay, ziyaretçilere ayrı ayrı teşekkür etti.

Açlık grevinin tam süresinin belli olmadığını, ancak en az bir hafta süreceğini belirten Ay, 1 Ağustosta başlattığı açlık grevini gündüzleri Sur dibi ve Batıkent'teki ağaçların altında, akşamları ise evinde sürdürüyor.

Islah-Haber

HABERE YORUM KAT