1. HABERLER

  2. HABER

  3. HAK İHLALLERİ

  4. Acılı Babanın ‘Oğlum Öldürüldü” İddiası
Acılı Babanın ‘Oğlum Öldürüldü” İddiası

Acılı Babanın ‘Oğlum Öldürüldü” İddiası

Oktay Can, oğlunun komutanı tarafından vurulduğunu ve başında bulunan 2 mermi izinden birisinin hastane morgunda estetik ameliyatla kapatıldığını iddia etti.

11 Ağustos 2011 Perşembe 05:27A+A-

Tunceli’nin Hozat ilçesine bağlı Sarıtaş Karakolu 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’nda 2009 yılı Ekim ayında görev yaparken önce “şehit” olduğu açıklanıp daha sonra askeri makamlarca intihar ettiği bildirilen Piyade Er Murat Oktay Can’ın babası Oktay Can, oğlunun komutanı tarafından vurulduğunu ve başında bulunan 2 mermi izinden birisinin hastane morgunda estetik ameliyatla kapatıldığını iddia etti. Acılı baba, oğlunun davası sürerken delillerin ortadan kaldırıldığını ileri sürdü.

Otopside iki yara izi bulunmasına rağmen ameliyatla birinin neden kapatıldığını anlayamadığını belirten Can, şöyle konuştu: “Oğlumun silahında mermi eksiği yok. Arkadaşları da ‘İntihar etmedi’ dedi. Özel eşyalarında da röntgen çıkmadı. Göndermediler. Çünkü, oğlumun röntgeni gelse iki kurşun gözükecekti. Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı röntgeni göndermedi. Ayrıca, oğlumun silahının emniyeti bile kapalıydı.”

Oğlunun intihar etmediğini, sonradan eline silah verildiğini savunan Can, “Deliller karartılmak isteniyor. Alnı hiç yere gelmediği halde kafasında ve saçında kumlar var. Dışarıdan kulübeye getirildiğini düşünüyorum. Sağlık ekibi çağırılmamış, ölünceye kadar beklenmiştir. Kapalı alanda olduğu iddia edilen bir yerde mermi çekirdeği de bulunamadı. Oğlumun ölümünden sonra o kulübe yıkıldı.” diye konuştu. (Yeni Akit) 

HABERE YORUM KAT