1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. “Abdulhamit’i indiren” İttihatçılar pardon Ülkücüler Erdoğan’ı da indirecekmiş!
“Abdulhamit’i indiren” İttihatçılar pardon Ülkücüler Erdoğan’ı da indirecekmiş!

“Abdulhamit’i indiren” İttihatçılar pardon Ülkücüler Erdoğan’ı da indirecekmiş!

Haşim Ay, siyasetçi ve gazetecilere dönük saldırıları değerlendirdiği inceleme haberde kamuoyu tarafından olayla ilişkilendirilen çevrenin zihin dünyası hakkında önemli değinilerde bulunuyor.

20 Ocak 2021 Çarşamba 23:35A+A-

Haşim Ay / HAKSÖZ HABER

“Abdulhamit’i indiren” İttihatçılar pardon Ülkücüler Erdoğan’ı da indirecekmiş! 

Selçuk Özdağ'a saldıran çetenin başındaki ismin “Erdoğan’ı biz indireceğiz!” sözü meseleyi Özdağ’a saldırı meselesi olmaktan çıkarmıştır. Ülkücü Abdurrahman Gülseren portresi aslında bir anlamda MHP’nin gerçek yüzünü temsil etmektedir.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğurluoğlu’na saldıran çetenin içerisindeki Abdurrahman Gülseren ismi etrafında iki gündür az sayıda medya organında dönen bir tartışma var.

Gülseren’in Ülkücü kimliğinin açığa çıkması MHP’yi gerdi. Bu durum karşısında son derece gerildiği anlaşılan parti teşkilatı adeti olduğu üzere bu sıkışmışlığı şimdilik olayı sıradanlaştırarak münferitleştirme ve kendisine yönelik taarruzları tehdit, tahfif ve tahkir taktiğiyle savma eğilimi gösteriyor.

Şüphesiz iktidarın ve yakını medyanın saldırı hadisesi ve bu olayda ismi geçen Abdurrahman Gülseren’in peşine düşmemesi de MHP’yi müthiş rahatlatmış olmalı. Ha keza İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da aynen MHP yetkilileri gibi olayı basite indirgeyici ve münferit bir vakaymış gibi göstermeye mebni yorumlarının da MHP’yi son derece rahatlattığı anlaşılıyor.

Yazının devamı