1. HABERLER

  2. HABER

  3. ABD'de Aşırı Yağış ve Hortumlar: 43 Kişi Hayatını Kaybetti
ABD'de Aşırı Yağış ve Hortumlar: 43 Kişi Hayatını Kaybetti

ABD'de Aşırı Yağış ve Hortumlar: 43 Kişi Hayatını Kaybetti

ABD'de bir haftadır etkili olan kötü hava şartları nedeniyle 43 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

28 Aralık 2015 Pazartesi 10:41A+A-

ABD'nin güney eyaletlerinin ardından iç ve kuzey kesimlerinde hayatı felç eden kötü hava şartları nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı da artmaya devam ediyor.

Acil Yardım Yönetimi Ajansı yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, yoğun kar ve yağmurun neden olduğu sel ve hortum sonucunda bir hafta içinde ülke genelinde 43 kişi hayatını kaybetti.

Missouri'deki can kayıplarına sel ve su baskınları neden olurken, Alburquerque kenti polisine göre kötü hava koşulları yüzünden 180 civarında trafik kazası yaşandı.

Teksas'ın kuzeyinde yaşanan büyük yıkım nedeniyle Vali Greg Abbott, eyaletin kuzeyindeki 4 ilçeyi “felaket bölgesi” ilan etti.

Doğuda Rekor Sıcaklık

ABD'nin güney ve iç kesimlerinde hava şartlarının hayatı adeta felç etmesine karşın, doğu eyaletlerinde ise rekor sıcaklıklar yaşanıyor.

Son 50 yılın en yüksek değerlerine ulaşan Washington'da hava sıcaklığı 23 derece ölçülürken, Florida'nın Orlando kentinde de 1921 yılından bu yana sıcaklık ilk defa 30 derece oldu. New York'ta da sıcaklık 22 dereceye kadar ulaştı.

AA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT