1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. PAKİSTAN

  4. ABD Pakistan’da Katliam Yapıyor: 35 Ölü
ABD Pakistan’da Katliam Yapıyor: 35 Ölü

ABD Pakistan’da Katliam Yapıyor: 35 Ölü

Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan bölgesinde ABD helikopterleriyle düzenlenen saldırılarda 35 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin büyük çoğunluğunun sivil halk olduğu belirtildi.

28 Eylül 2010 Salı 00:22A+A-

"Pakistan'da Taliban güçlerini vuruyorum" diyen ABD, sivil katliamı yapıyor. Daha önce insansız uçaklarla füze atan ABD, dün Apachi helikopterleriyle 2 ayrı saldırıda bulundu. Tesbitlere göre, çoğu sivil 35 kişi hayatını kaybetti. Amerikan helikopterleri dün de masum insanlara kurşun yağdırdı.

Pakistan televizyonlarının ABD kaynaklarına dayanarak verdiği habere göre, Kuzey Veziristan'ın Host ve Tani bölgelerinde Taliban mensuplarını takibe alan Afganistan'daki Amerikan güçlerine ait iki Apachi helikopterinin ateş açması sonucu 30 kişi hayatını kaybetti. Saldırı, Pakistan'ın bölgedeki resmi kaynaklarınca da doğrulandı.

Öte yandan; Pakistan'ın Afganistan sınırında bulunan Kuzey Veziristan aşiretler bölgesine Amerikan helikopterlerince düzenlenen ikinci hava saldırısında 5 kişi daha öldü.

Yerel Geo News televizyonunun haberine göre, Kuzey Veziristan'ın Kurram bölgesinde bir grup insanın üzerine ABD'ye ait iki Apachi helikopterinin açtığı ateş sonucunda 5 kişi öldü, 9 kişi de yaralandı. Haberde, Amerikan helikopterlerinin Pakistan topraklarındaki Taliban mensuplarını vurmak için Afganistan'daki NATO üssünden havalandığı, saldırının bölgedeki güvenlik kaynakları tarafından da doğrulandığı belirtildi. Son dönemlerde Pakistan topraklarındaki saldırılarını arttıran Amerika, daha önce saldırılarını insansız uçaklardan atılan füzelerle gerçekleştiriyordu. ABD'nin son bir yıldan beri Pakistan topraklarına düzenlediği saldırılarda 1000'den fazla kişinin öldüğü ifade ediliyor.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum